دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :   بررسی رابطه هوش عاطفی مدیران با فرهنگ سازمانی یادگیرنده دراداره کل پست استان آذربایجان شرقی

 

– خوش بيني3 : توانايي نگاه به جنبه هاي روشن زندگي وحفظ نگرش مثبت حتي در مواجهه با ناملايمات يا بد اقبالي است. خوش بيني نشان دهنده اميد و رويكردي مثبت به زندگي روزمره و عكس بدبيني، كه يكي از نشانه هاي رايج افسردگي است، مي باشد( دهشيري و احمدي ،1381).

 

2-6- هوش فرهنگي

مفهوم هوش فرهنگي براي نخستين بار توسط ايرلي دانگ از محققان مدرسه كسب و كار لندن مطرح شد.اين دو، هوش فرهنگي را با قابليت يادگيري الگوهاي جديد در تعاملات فرهنگي و ارائه پاسخ هاي رفتاري صحيح به اين الگو ها تعريف كرده اند (ايرلي، 2003).

آنها معتقد بودند در مواجهه با موقعيت هاي فرهنگي جديد، به زحمت مي توان علائم و نشانه هاي آشنايي يافت كه بتوان از آنها در برقراري ارتباط سود جست.در اين موارد، فرد بايد با توجه به اطلاعات موجود يك چارچوب شناختي مشترك تدوين كند،حتي اگر چارچوب درك كافي از رفتارها و هنجارهاي محلي نداشته باشد. تدوين چنين چارچوبي تنها از عهده كساني بر مي آيد كه از هوش فرهنگي بالايي برخوردار باشند( عباسعلي زاده، 1386).

 

2-6-1- تعريف هوش فرهنگي

     در رابطه با هوش فرهنگي تعريف هاي مختلفي از سوي صاحب نظران ارائه شده است كه به چند مورد اشاره مي گردد:

1- هوش فرهنگي يك قابليت فردي براي درك، تغيير و اقدام اثر بخش در موقعيت هايي تعريف شده است كه از تنوع فرهنگي برخوردارند و با آن دسته از مفاهيم مرتبط با هوش سازگار است كه هوش را بيشتر يك توانايي شناختي مي دانند(پيترسون4، 2004).

2- هوش فرهنگي، توانايي افراد براي رشد شخصي از طريق تداوم يادگيري و شناخت بهتر ميراث هاي فرهنگي، آداب و رسوم و ارزش هاي گوناگون و رفتار مؤثر با افرادي با پيشينه فرهنگي و ادراك متفاوت است.(فياضي ،1385).

بر شناخت سيستم هاي اقتصادي و قانوني، هنجارهاي موجود در تعاملات اجتماعي، عقايد مذهبي، ارزش هاي زيبايي شناختي و زبان فرهنگ هاي ديگر مي باشد.

2- انگيزش هوش فرهنگي: ميزان تمايل فرد به تجربه نمودن فرهنگ هاي ديگر و ارتباط با افراد مختلف در ساير فرهنگ ها را نشان مي دهد. اين انگيزه شامل ارزش دروني افراد براي تعاملات چند فرهنگي و اعتماد به نفسي است كه به فرد اجازه مي دهد كه در موقعيت هاي فرهنگي مختلف به صورتي اثر بخش عمل كند.


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسي رابطه هوش عاطفي مديران با فرهنگ سازماني ياد گيرنده دراداره كل پست استان آذربايجان شرقي

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی