دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :  بررسی خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

در مجموع پرخاشگري همواره نتيجه ناكامي مي باشد و وقوع پرخاشگري و رفتار پرخاشگرانه جوانان و نوجوانان هميشه دال بر وجود پيشين ناكامي است . و برعكس وجود ناكامي همواره منجر به گونه اي پرخاشگري مي گردد.

2-4-2- هيجان و هيجان خواهي

هيجان و هيجان خواهي در جوانان و نوجوانان در حال حاضر با وجود تحقيقات و بررسي هاي جديد و كامل توجه پژوهشگران به نوعي ويژگي شخصيتي جديد با عنوان هيجان خواهي جلب شده و آنان اميدوارند تا با بررسي دقيق گستره اين ويژگي بتوانند به تبيين بروز اين بزهكاري جوانان و نوجوانان بپردازند .

شايد شما هم در جرايد و ساير رسانه هاي جمعي ، اخبار خوانده يا شنيده باشيد كه مثلاً جواني با رانندگي خطرناك خود سبب مرگ عده اي شد ، چند جوان به مغازه اي دستبرد زدند و … روانشناسان عقيده دارند كه فعاليتهاي مهم مانند تخريب ، اعمال منافي عفت ، رفتارهاي پرخاشگرانه در بعضي از موارد در نتيجۀ نياز جوان به هيجان خواهي صورت مي گيرد . در تحقيقاتي كه بر روي گروهي از مجرمان جوان صورت گرفت ، مشخص گرديد كه مجرمان از نظر هيجان خواهي در سطح بالايي قرار دارند . همچنين بررسي ها نشان داده است كه بزهكاران به مراتب بيشتر از غير بزهكاران به ماجرا جويي مي پردازند و آنان در تحريك و استقبال خطر سخت شايق و حريص هستند . در مجموع ، مي توان هيجان خواهي را به عنوان نياز براي تنوع و تازگي احساسات ، رضايت خاطر براي تجربه خطرهاي فيزيكي و اجتماعي و ماجرا جويي تعريف كرد .

3-4-2- خشونت در خانواده

ارتكاب انواع اعمال جنايتكارانه برخي والدين سنگدل نسبت به فرزندانشان كه به محض انتشار اخبار مربوطه موجي از اندوه افكار عمومي را به دنبال مي آورد ، ريشه هاي عميقي دارد كه در صورت بي توجهي به اين نكات ، يقيناً در آينده نزديك بروز موارد مشابه و افزايش آمارهاي مربوط دور از انتظار نخواهد بود . به اعتقاد روانپزشكان ، اختلالات رواني ، بروز بيماريهاي طولاني مدت جسمي از علت اصلي بروز رفتارهاي غير طبيعي و حتي پرخاشگرانه در كودكان است . حال آنكه فقر مالي ، اعتياد ،گذراندن دوره هاي كودكي پر فراز و نشيب توأم با آرزوهاي مختلف ، ازدواج در سنين پايين ، داشتن فرزندان متعدد ، مهاجرتهاي غير اصولي و انواع محروميتهاي اجتماعي از جمله عواملي است كه برخي والدين را به ارتكاب رفتارهاي خشونت آميز نسبت به فرزندانشان وا مي دارد ، معمولاً كودكان به شدت پرخاشگرند ، والديني پرخاشگر دارند . بنابراين در چنين خانواده هايي رفتارهاي متقابل شرايط بروز رفتارهاي پرخاشگرانه نتيجه ناتواني كودك در كنترل رفتار خود است ، كه به طور طبيعي با تشخيص بموقع چنين مشكلاتي مي توان از

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسي خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد روانشناسی: بررسی خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

دسته‌ها: دسته اصلی