دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :بررسی نقش عملکرد پلیس 110 در نگرش مردم به احساس امنیت در بین شهروندان منطقه 8 تهران

مرتكب خلافي نشده اند ، ظلم و تجاوزي بس بزرگ تلقي مي كند. امنيت جان و مال و عمل و حقوق و آزاديهاي مربوطه ، شخصيت و شرف و حيثيت و مسكن ، از تأكيدات اسلام است ضمن اينكه امنيت در اسلام اختصاص به صالحان و افرادي دارد كه مرتكب خلافي نشده و در مسير انجام وظيفه اند و در مقام احترام به قانون هستند و اما آنها كه در مسير خلافند و يا مرتكب بزه و جرم شده اند به دليل ماهيت عملكردشان ازحق امنيت محرومند.آنانكه ايمان به خدا آورده و ايمان خود را به ظلم  وستم نيالودند در دو عالم ايمني با آنهاست.(سوره انعام آيه 82)

توجه به آيات و روايات ياد شده مي رساند كه اسلام از يك طرف وجود امنيت را در داخل بلاد اسلامي و حتي براي فرد مسلمان ضروري مي داند و از سوي ديگر به جنبه خارجي امنيت در سرزمين هاي اسلامي توجه دارد و در همين راستاست كه مسلمانان را از مداخله و سازش با دشمن برحذر مي دارد و در عين حال به انعقاد پيمانهاي صلح عادلانه با دشمن تأكيد مي نمايد.

از ديدگاه اسلام حفظ و تأمين امنيت از وظايف حكوت اسلامي است بطوريكه حضرت علي (ع) وظيف حكومت را سه چيز اعلام مي دارد :1- اصلاح اهل 2- عمران بلاد 3- حفظ ثغور

اصلاح اهل ،يعني ترقي وتعالي انسانها ونسلهاي آدمي و تكامل استعدادهاي نهفته درهرانسان در زمره اين وظيفه مي باشد . عمران بلاد نيز توسعه و ترقي عمدتاً مادي سرزمين اسلامي را مورد توجه قرار مي دهد.سومين وظيفه حكومت كه دراينجا مورد نظر است ،حفظ ثغور يعني مرزهاي كشور است .

با توجه به مضمون روايات فوق ، درحقيقت روابط بين المللي وسيله اي درتحكيم و حفظ ثغور سرزمين است و مسئولين بخشهاي ديگر اجرايي در اصلاح اهل و عمران بلاد مسئوليت خود بايد همگام با برنامه ، فقط شئون و ثغور بين المللي كشور اسلامي را ايفاد نمايند.

 

1-6) سؤالات تحقیق:

  • آیا با توجه به نگرش مردم منطقه 8 تهران بین عملکرد پلیس واحساس امنیت اجتماعی رابطه مثبت معناداری وجود دارد؟
  • آیا با توجه به نگرش مردم منطقه 8 تهران بین علکرد پلیس واحساس امنیت مالی رابطه مثبت معناداری وجود دارد؟
  • آیا با توجه به نگرش مردم منطقه8 تهران بین عملکرد پلیس واحساس امنیت جانی رابطه مثبت معناداری وجود دارد؟

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسی نقش عملکرد پلیس 110 در نگرش مردم به احساس امنیت در بین شهروندان منطقه 8 تهران

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی