دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :  تأثیر سیاست تحریم در تشدید تقابل جمهوری اسلامی ایران و آمریکا

 

  1. منافع اختلاف زا: این نوع منافع در مقایسه با منافع متعارض از عمق کمتری برخوردارند و معمولاً در شرایطی ظاهر می شوند که هر یک از دولت ها درصدد کسب مناطق نفوذی برای خود باشد. شاید بتوان تنش زدایی را در چارچوب منافع موازی، همکاری ها را براساس وجود منافع مشترک و بالأخره جنگ سرد را بر مبنای منافع اختلاف زا تبیین کرد (قوام، 1389: 319).

5-6 امنیت ملی (National Security)

قوانین بین المللی امروزه حدود حقوق و آزادی های دولت ها را  تعریف و حدگذاری می کنند و ضامن پیشگیری و تجاوز کشورها به حقوق یکدیگر شمرده می شوند، اما دستگاهی که مانند قوانین داخلی ملت ها ضامن اجرای آنها باشد وجود ندارد. امروزه، کمابیش در همه کشورها نوعی پلیس سیاسی یا امنیتی وجود دارد که مقصود از آن بنا به فرض، جلوگیری از نفوذ عوامل محرک و ویرانگر و جاسوس، به داخل کشور و سرکوب کسانی است که از راه های غیر قانونی، تهدید کننده نظم سیاسی موجود به شمار می آیند. هر چه نظامی فراگیرتر باشد پلیس سیاسی و شدت و خشونت در آن نظام بیشتر است. اینگونه نظام های سیاسی که مجالی برای مخالفت علنی و قانونی نمی گذارند، مخالفان یا دشمنان خود را همواره به نام «دشمنان امنیت ملی» یا نام های دیگر سرکوب می کنند (آشوری، 1385: 39-38).

امنیت ملی «یکی از اصولی است که مبنای تعیین هدف های سیاست خارجی می باشد و لزوم دفاع از کشور در مقابل تجاوزات احتمالی است در نظام بین الملل کنونی به علت عدم وجود یک مرجع قدرتمند برای جلوگیری از تجاوز، هر کشوری باید با اتکا به نیروی خود در مقابل تجاوز پایداری نماید؛ اصولاً تهدیدات الف: اهداف ملی که هر کشوری در صحنه بین الملل تعقیب و درصدد تحصیل آنها می باشد.

ب: سیاست ها و روش هایی که برای رسیدن به اهداف مزبور اتخاذ می گردد (مولانا و محمدی، 1388: 11).

7-6 لابی (Labbying)

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

تأثیر سیاست تحریم در تشدید تقابل جمهوری اسلامی ایران و آمریکا مطالعه موردی آغاز پرونده هسته ای- 2012

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی