دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی اثر بخشی ورزش بر میزان عزت نفس ، شادکامی و کیفیت زندگی جوانان

 

 

قلبي و عروقي(صديق، 1385) افزايش خودپنداره، كاهش فشار خون و ده ها اثر مثبت ديگر مي شود(رمضاني نژاد، 1389) .با توجه به آنچه گذشت و با عنايت به نقش سه متغير عزت نفس ، شادکامي و کيفيت زندگي به عنوان شاخص هاي مهم سلامت روان، هدف پژوهش حاضر اثر بخشي ورزش بر کيفيت زندگي، شادکامي و عزت نفس جوانان خواهد بود تا بدينوسيله بتوان به نقش کليدي ورزش بر برخي عوامل روانشناختي انسان و درنهايت به نقش ورزش بر بهداشت روان بيشتر پي برده شود.

 

3-1-اهمیت و ضرورت تحقیق

اختلالات رواني از قبيل افسردگي و اضطراب بر زندگي ميليون ها نفر از مردم جهان تاثير گذاشته و با افزايش مرگ و مير و هزينه مراقبت هاي بهداشتي ارتباط دارد. اين مساله بسيار جدي و دردناك است و ميتواند زندگي شخص، خانواده، دوستان و ديگران را مختل نمايد. اين اختلالات در سنين مختلف و با درجات گوناگون بروز مي نمايد. يکي از بهترين، ساده ترين و مقرون به صرفه ترين عامل جهت داشتن سلامت رواني، فعاليتهاي ورزشي است.

افرادي که در حرفه پزشکي و علوم بيولوژيک فعاليت مي کنند، تاثير ورزش در پيشگيري از مشکلات جسمي را تائيد کرده اند. همچنين متخصصان سلامت روان معتقدند که ورزش در پيشگيري و درمان مشکلات مربوط به سلامت روان نقش مهمي را ايفا مي نمايد. بايدل و فوکس(2000) با انجام تحقيقاتي در اين زمينه نشان داده اند که بين ورزش و سلامت روان ارتباط قوي وجود است و ورزش سبب کاهش اضطراب و افسردگي، افزايش اعتماد به نفس و خودباوري، بخصوص در زمينه فيزيکي ميشود. به علاوه، مقابله با استرس را بهبود مي بخشد(نقل از ذوالفقاري،1381). انجمن ملي بهداشت روان آمريکا 6 مورد از مواردي که نياز به تحقيقات بيشتر دارند را به صورت زير معرفي کرده است:

1- ورزش با کاهش اضطراب همراه است.


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسي اثر بخشي ورزش بر میزان عزت نفس ، شادکامي و کيفيت زندگي جوانان

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی