دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :بررسی میزان رشد فیتوپلانکتون Spirolina plantensis -وChaetoceros muelleri در پساب شهری و تاثیر آنها در غلظت ازت و فسفر

 

بذر علف هاي هرز و قارچ­ها هستند و داراي پتاس زيادي هستند.
کاربرد کود هاي جلبکي در مراتع سبب افزايش تندش بذر گونه هاي چون شبدر سفيد و نيز دفع نماتدهاي ريشه علف هاي مرتعي مي شود. در مورد محصولات باغي چون سيب، خيار و گلهاي زينتي نيز سبب کاهش ميزان کرم خوردگي مي شود.

افزايش مقاومت سرمايي و عمر پوسته ميوه جاتي مانند گوجه فرنگي، کرفس، مرکبات و هلو نيز از ديگر ويژگي هاي و ارزش هاي کاربردي کودهاي جلبکي است. هلو هاي اسپري شده با کودهاي جلبکي عمر پوسته ميوه آنها چهار برابر افزايش نشان مي دهد و اثرات مشابهي نيز بر سيب، زردالو و پرتقال دارد. در مجموع افزايش کود هاي جلبکي به خاکهاي ماسه اي و گچي به ميزان زياد، کيفيت و حاصلخيزي خاک را افزايش مي دهند.

افزودن مستقيم برخي از جلبکها به زمين کشاورزي به عنوان کود، نه تنها باعث افزايش محصول مي شود، بلکه گياه را از هجوم حشرات و بيماريها نيز حفظ مي کند.

در برخي از کشورهاي پيشرفته، عصارۀ تغليظ شده جلبکهاي دريايي مختلف به عنوان کود مايع در فروشگاهها به فروش مي رسد.

 

1-4-4.مصارف صنعتی:

مصارف صنعتی آلگ ها نیز از سالها قبل از قرن نوزدهم رواج داشته است. خاکستر آلگ های دریایی جهت ایجاد عصاره های حاوی نمک های سدیم و پتاسیم و ید مورد استفاده قرار می گرفته ،که جهت صنایع شیشه سازی ، صابون سازی و غیره کاربرد داشته است.

 

1-4-5. جهت تصفیه فاضلاب ها :

فاضلاب هایی که عمدتا از ضایعات صنعتی و شهر نشینی ایجاد شده باشند دارای بسیاری از ترکیبات آلی و معدنی هستند که در آنها حل شده و به حالت معلق در آمده است. تصفیه چنین فاضلاب هایی غالبا  یک امر اکسیژناسیون تلقی می شود. لذا پدیده اکسیژنه نمودن به وسیله آلگ هابسیار متداول است.برخی از آلگ ها نظیر Chorella,Euglena,Scenedesmus,Chlamydomonasو… در این پدیده بسیار موثر واقع  می شوند.اکسیژنه نمودن فاضلاب ها به خصوص در توده  های کوچک نظیر استخر ها ضرورت دارد تا بوی بد از آنها بر طرف گردد. به این ترتیب آلگ ها نقش مهمی را در تصفیه فاضلاب ها به عهده دارند که گاها به صورت طبیعی این پدیده انجام می شود.

 

1-4-6.در پژوهش های زیستی:

شوری کمتر از دو عامل قبلی در پرورش آلگ ها موثر  است،ولی به طور کل بستگی به گونه مورد نظر دارد.

 

1-5-5.نیتروژن وفسفر:

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسی میزان رشد فیتوپلانکتون

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی