دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی نقش رسانه های الکترونیکی در جذب گردشگران داخلی

بودند كه توسعه گردشگري اگر همراه نظارت‌هاي دولت نباشد، با مباني توسعه پايدار و حفظ منابع طبيعي، تاريخي، فرهنگي و انساني كشورها مغاير خواهد بود.

  1. ديدگاه سازگاري: در اين ديدگاه، كه در دهه 80 ميلادي مطرح شد، تلويحاً دخالت دولت در فعاليت‌هاي گردشگري پذيرفته شده بود. براساس اين نظريه، دولت‌ها مي‌كوشيدند تا با انتخاب سياست­هاي مناسب گردشگري براي كشور خود، نوعي سازگاري و تطبيق ميان مصالح جمعي و توسعه گردشگري ايجاد كنند و به‌جاي محدود ساختن گردشگري، توسعه آن را با مصالح و منافع كشور هماهنگ سازند. در اين ديدگاه، توسعة پايدار گردشگري، راهنماي عمل مديران بود و خط‌مشي‌هاي دولت نيز بر همين مبنا طراحي و اجرا مي‌شد.
  2. ديدگاه دانش‌مدار: در ديگاه دانش‌مدار كه از دهه 80 ميلادي به بعد شكل گرفت، رويكردهاي علمي به گردشگري، جايگزين ديدگاه‌هاي صرفاً سياسي و اقتصادي شد. در اين ديدگاه، تصميم‌هاي سياسي دربارة توسعه گردشگري، بر مبناي تحقيقات و پژوهش‌هاي علمي اتخاذ و خط‌مشي‌هاي منطقي، با توجه به ارزيابي علمي نتايج توسعة گردشگري، طراحي شدند. در ديدگاه دانش‌مدار، تاسيس دانشكده‌ها و پژوهشكده‌هاي گردشگري و توسعة تحقيقات گردشگري مورد تاكيد قرار گرفت. بر اساس همين ديدگاه بود كه رشته گردشگري به‌مثابه يك رشته مستقل علمي در جهان مطرح شد (وایور و لاوتون[1]، 2007).

 

2-4. وضعیت گردشگری در ایران

2-4-1. گردشگري در سال‌هاي پيش از انقلاب اسلامي

اولين نهاد مربوط به فعاليت گردشگري در سال 1314 تحت عنوان «اداره جلب سياحان خارجي و تبليغات» در وزارت داخله آن دوران تاسيس شده بود. شانزده سال بعد يعني در شهريور 1320، اين اداره به شوراي عالي جهانگردي تبديل و در وزارت كشور متمركز شد. مجدداً در فروردين 1342، سازماني به‌نام سازمان جلب سياحان وابسته به نخست‌وزيري تاسيس شد. اما تا پيش از پيدايش مديريت جهانگردي و فرهنگ و هنر در سازمان برنامه و بودجه در سال 1347، هيچ موسسه يا سازماني وجود نداشت كه به برنامه‌ريزي مدون در امر گردشگري بپردازد.

كار مدون و برنامه‌ريزي شده در خصوص گردشگري، در چهارمين برنامه عمراني (51-1346) براي اولين بار صورت گرفت. اگرچه برنامه چهارم در آن سالها به عنوان يك برنامه موفق در گردشگري ارزيابي شد و 80 درصد اهداف ورود گردشگر تحقق يافت، اما به علت عدم وجود اهداف مشخص در[1]. Weaver & Lawton


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسی نقش رسانه های الکترونيکی در جذب گردشگران داخلی93

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی