دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :بررسی نقش عملکرد پلیس 110 در نگرش مردم به احساس امنیت در بین شهروندان منطقه 8 تهران

و رفت و آمدهاي مكرر ايرانيان اعم ازديپلماتها ، بازرگانان ، جهانگرد ، محصل و…….به اروپا وحتي كشورهاي مجاور بويژه روسيه و عثماني در تقويت خيال تأسيس پليس درتهران به سبك كشورهاي اروپايي مؤثر افتاده و همين انديشه ها والقاعات همراه با آمدن اتباع بيگانه به ايران و اقامت آنان در پايتخت و نيزگسترش شهرتهران ، فكرايجاد پليس منظم را در ذهن ناصرالدين شاه پرورانيد .

سفردوم ناصرالدين شاه به اروپا چنانكه مي دانيم در روزگار صدارت مشيرالدوله صورت گرفته كه وي نيزدراين سفر همراه شاه بود . سفر اول وي بيشتر به خاطر سير و سلوك در مدنيت غرب بوده و شاه مي خواست از ترقيات طبيعي و صنعتي مغرب آگاه شود.اما سفردوم شاه بيشترجنبه تفريحاتي، سياحتي داشت . وي دراين سفر كنت دمونت را براي تأسيس اداره پليس از اتريش به ايران آورد.

كنت درگزارشي به ناصرالدين شاه پيشنهاد نمود كه مي تواند با 400 نفر پليس پياده و60 نفرپليس سواره امنيت تهران را تأمين نمايد. بدين ترتيب پس از تدارك مقدمات كار روز 16 ذيقعده 1295 نخستين تابلو شهرباني تهران سردر عمارتي واقع در ابتداي (خيابان الماسيه) جاي فعلي اداره راهنمايي ورانندگي پايتخت نصب گرديد که در تابلو آن عبارت ((اداره جليله پليس دارالخلافه واحتسابيه )) نقش بسته شده بود.ناصرالدين شاه درروز افتتاحيه اداره پليس شركت نموده و بدين ترتيب گشايش اداره پليس رسميت يافت واز همان روز مردم با واژه پليس آشنا شدند.

اعضاء و اجزاي پليس نيز از مواجب يعني حقوق ديواني برخوردار شدند و صاحب مراتب گرديدند(محمد بیگی،1387: 37)

 

2-3- پليس پس ازانقلاب:

پس از به ثمر رسيدن انقلاب اسلامي زمزمه هاي انحلال ارتش و نيروهاي مسلح درسطح كشور گسترش يافته كه حضرت امام (ره) با درايت و عاقبت انديشي مدبرانه خود جلوي اين حركت را گرفته و شهرباني و ژاندارمري كماكان به حفظ امنيت و نظم دركشور مشغول بوده و در سال 1357 كميته انقلاب اسلامي با هدف حفظ دستاوردهاي انقلاب اسلامي تأسيس و به منزله حافظان نظم ، پيوسته براي حفظ و پاسداري ارزشهاي انقلاب اسلامي و مبارزه با مفاسد اجتماعي و مبارزه با قاچاق بوجود آمد و دولت براي جلوگيري از تعارض نقش در اين سه نيرو و بوجود آمدن فرماندهي واحد دست به اقداماتي زد. دراين زمينه نيز اقدام به اصلاحاتي چند براي احياي نيروي انتظامي كرد و پس از قبول قطعنامه 598 و

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسی نقش عملکرد پلیس 110 در نگرش مردم به احساس امنیت در بین شهروندان منطقه 8 تهران

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی