دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی اثر بخشی ورزش بر میزان عزت نفس ، شادکامی و کیفیت زندگی جوانان

انتظارات پايين، تلاش کمتر و شکل گيري اهداف نه چندان دشوار و متوسط است. اهداف کوچک، عملکرد متوسط و تلاش کمتر را به دنبال دارد(غفاري، 2007).

تاکنون مطالعات در زمينه عزت نفس و ورزش صورت گرفته است که تفاوت معناداري را در عزت نفس افراد ورزشکار و غير ورزشکار گزارش کردند و تاثير برنامه تمريني منظم بر افزايش عزت نفس را مي توان به مقوله هايي مانند: كار ، خانواده ، ‌تفريح ،‌سلامتي ، ‌امور  مالي خود و گروه تقسيم بندي نمود ( ادینگتون و شومن، 2004).

بررسي مطالعات حوزه شادکامي نيز نشان مي دهد که يکي از مهمترين عوامل در ايجاد شادکامي، پرداختن ­به ورزش و فعاليت­بدني است(بن مک ناويل، 2003). مطالعات نشان داده است که کساني که به­ طور منظم ورزش مي­کنند، از شادکامي بالاتري برخوردار هستند(بن مکانويل، 2003). همچنين بيدل و موتري(1991) بيان کردند، ورزش عزت نفس را تقويت و موجب افزايش شادي مي­گردد. ورزش منظم در دانش­آموزان رضايت از زندگي بيشتري را نيز به همراه دارد. (رولند و همکاران، 2003). به اعتقاد كوپر اسميت(2005) ورزشكاران از پايداري هيجاني و اعتماد به نفس بالايي برخوردارند و نسبت به خود و زندگي تصورات مثبتي دارند و عوامل شخصيتي آنان نيز به نحو بارزي رشد يافته است(به نقل از اميني، 1390).

امروزه كيفيت زندگي جمعيت ها به عنوان چارچوبي براي ارائه خدمات متناسب با جنبه هاي مختلف زندگي و تخصيص منابع مورد استناد قرار مي گيرد.  اهميت سنجش كيفيت زندگي به حدي است كه برخي بهبود كيفيت زندگي را به عنوان مهمترين هدف مداخلات درماني نام مي برند(کاسگينگ[1]، 2002) .

سازمان بهداشت جهاني، کيفيت زندگي را به اين صورت تعريف کرده است: ادراکي است که افراد از وضعيتي که در آن زندگي مي‌کنند و زمينه فرهنگي و سيستم ارزشي که در آن هستند دارند که اين ادراک براساس اهداف، انتظارات، استانداردها و علايق آنها مي‌باشد (سازمان بهداشت جهاني ،1998). اصطلاح کيفيت زندگي يک مفهوم بين رشته‌اي در رشته‌هاي روان شناسي، پزشکي و جامعه شناسي است.

1-Kasghing


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسي اثر بخشي ورزش بر میزان عزت نفس ، شادکامي و کيفيت زندگي جوانان

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی