دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :  بررسی خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

اما شدت جراحات مورد نظر نيست و در ثاني ، تأكيد اين تعريف بر خشونت هاي فيزيكي است و انواع ديگري را شامل نمي شود ( اعزازي 1380 : 78 ) .

طبق تعريف كارگاه مشورتي سازمان جهاني بهداشت : خشونت استفاده عمدي از نيرو يا قدرت فيزيكي ، بر روي خود و ديگري يا بر روي يك گروه يا جامعه است كه مي تواند بدون آسيب جسمي يا همراه با احتمال ايجاد جراحت ، مرگ ، آسيب روحي ، رواني، اختلال رشد و محروميتهاي گوناگون باشد ( گزارش كارگاه خشونت و روشهاي پيش گيري و حمايت از قربانيان آن ، 1379 ) .

مگارژي محقق ديگر در زمينه خشونت معتقد است تعريف او انواع ديگر خشونت را نيز در بر مي گيرد ، او از خشونت به عنوان شكل افراطي پرخاشگرانه نام مي برد و احتمالاً باعث آسيب مشخص به فرد قرباني مي گردد .

خشونت از نظر ساجي[1]: كاربرد نيروي فيزيكي يا تهديد به كار بردن آن به نحوي كه بتواند لطمۀ جسماني يا معنوي به شخص يا اشخاص وارد آورد . در اين موارد خاص ، رضايت فرد يا افراد ديگر ملاك نيست با اينكه اين عمل عليرغم ميل آنها ظاهر مي شود( افتخاري ، 1379 : 48 ).

گلاسر[2]: معتقد است خشونت در بردارندۀ عام جرم ( خشونت ) و قرباني است و بنابراين ممكن است به عنوان يك پاسخ جسماني با قصد آسيب رساندن جسماني به شخص ديگري تعريف شود در تعاريف ديگر آمده است : خشونت ، هر گونه تهاجم فيزيكي عليه هستي انسان كه با انگيزه وارد كردن آسيب ، رنج يا لطمه زدن همراه باشد . خشونت مي تواند بياني خود جوش از نوع تنفر ، اضطراب و نگراني باشد و لزومي ندارد كه در همان لحظه اوج احساسات و شور و هيجانها تحقق يابد ، زيرا خشم ، ترس ، نگراني ، اضطراب و … را مي توان براي مدت زيادي مخفي نگه داشت . با عبارت ديگر خشونت پس از فروكش كردن احساسها برانگيخته شده و براي دست يابي به نوعي رضايت و انبساط خاطر هر چند موقتي و لحظه اي و صرفاً براي ابراز حالتهاي دروني رخ مي دهد . خشونت در اينجا يك شيوه نگريستن به وضعيت موجود و راهي براي حل و فصل معضلات است ( الهام ، 1380 : 52 ) .

در تعاريف ديگر آمده است : خشونت ، هر نوع اقدام عليه جسم و جان و شرف ، مال و حقوق افراد به طوري كه ايجاد ترس نمايد و شامل اقدامات فيزيكي شامل ضرب و جرح ، قتل و اقدام معنوي مانند ، تهديد و توهين به علاوه اقدامات قانوني و غير قانوني را در بر مي گيرد ( همان منبع  ، 1380 : 53 ) .

هيلگارد[3] : مي گويد خشونت را رفتاري به قصد صدمه رساندن جسماني و يا زباني به فرد ديگر ، يا نابود كردن دارايي افراد مي داند ( شهرياري ، 1376 : 129) .

[1] – Sagi

[2] – Glaser

[3] – Hilgard


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسي خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد روانشناسی: بررسی خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

Categories: دسته اصلی

Related Posts

دسته اصلی

اجاره خوردرو-ماشین عروس-اجاره اتوبوس دربستی-اجاره ون- تاکسی فرودگاه

اجاره بنز s500 اجاره بنز اس 500 اجاره خودرو تشریفاتی ,اجاره خودرو شیک , مدل بالا , vip ,اجاره روزانه با راننده ,اجاره روزانه بدون راننده ,ماشین عروس با راننده ,ماشین عروس بدون راننده ویژه Read more…

دسته اصلی

چارتر لحظه آخری

بلیط لحظه آخری به شرایطی می گن که آژانسای مسافرتی زمان قانونی توان پرکردن ظرفیت هواپیما رو نداشته و به دنبال جبران اون با به کار گیری بلیطای ارزون تر هستن. این بلیطا واسه کسائی Read more…

دسته اصلی

پیچ و رولپلاک با طناب

آیا می دانید تا به امروز استفاده از پیچ و رولپلاک با طناب برای محکم کردن سنگ نما از بهترین روش های محکم سازی به شمار می آید؟ تعجب نکنید! استفاده از پیچ و رولپلاک Read more…