دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :   بررسی رابطه هوش عاطفی مدیران با فرهنگ سازمانی یادگیرنده دراداره کل پست استان آذربایجان شرقی

 

1-3- سوال اصلي

سوال اصلي تحقيق حاضر عبارتست از:

هوش عاطفي مديران  چه ارتباطي با فرهنگ سازماني يادگيرنده اداره كل پست استان آذربايجانشرقي دارد و كدام بعد بيشترين ارتباط را دارد؟

 

1-4- اهميت و ضرورت تحقيق

با توجه به اينكه در عصر حاضر تمامي سازمان ها در جهت  نيل به اهداف  از پيش تعيين شده  مي باشد . ميزان دستيابي  به  اين اهداف تحت  تاثير عوامل متعددي   قرار دارد كه يكي  از  اين عوامل ويژگي هاي مديران مي باشد . سالهاست به مديران مي آموزند كه  توانايي آنها براي دستيابي به  اهداف ،‌ رابطه  مستقيمي  با توانايي آنها  در برخورد و برقراري صحيح  هوش عاطفي  دارد.

تفاوت  مديران اثر بخش و ناموفق در  ارتباطات آنها  تجلي مي يابد . بنابراين  مديران  اثر بخش با هوش عاطفي بالاي خود در ارتباطات  بسيار موفق تر از ديگر مديران عمل مي كنند و اين  امر را  به  خوبي  به اثبات مي رساند كه مديري كه هوش عقلي (IQ) بالايي دارد مي تواند تنها بر اتكاء  بر هوش عقلي بالاي خود رهبري كند ،‌ بلكه مديري اثر بخش است كه شنونده  و سخنگوي خوبي باشد .  رابطه پايدار و مثبت با  ديگران بر قرار سازد.  احساسات خود  و ديگران را به خوبي درك كند و در ارتباطات خود به درستي عكس العمل نشان دهد . با توجه به اينكه امروزه موضوع هوش عاطفي در ايران به عنوان يك نياز شناخته شده و موضوع جديد مي باشد و همچنين به دليل كمبود پژوهش هاي انجام شده در اين خصوص اين موضوع نياز به بحث بيشتر دارد(گولمن،2001 ). و همچنين با توجه به اين موارد يك ويژگي موثر در اين زمينه هوش عاطفي است كه در تشكيل موفقيت رهبري جهاني،


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسي رابطه هوش عاطفي مديران با فرهنگ سازماني ياد گيرنده دراداره كل پست استان آذربايجان شرقي

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی