دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی نقش رسانه های الکترونیکی در جذب گردشگران داخلی

مي‌جويد.  برخي از كارشناسان، گردشگري را شامل سه مرحله جدا شدن از يك جامعه، گذر از آن، و انتقال به جامعه ديگر و درآميختن با آن دانسته‌اند. عوامل تشكيل‌ دهنده گردشگري را مي‌توان در چهار مورد زير خلاصه كرد:

  1. گردشگر يا گردشگران؛
  2. ناحيه مناسب و مقصد جذاب براي بازديد و سياحت؛
  3. راه و مسير ارتباطي مناسب براي دسترسي گردشگر به منطقه؛
  4. نظام‌هاي پشتيباني و خدماتي براي ياري دادن به گردشگر در طول سفر و اقامت» (همان منبع: 71).

آرتور بورمن، گردشگري را مجموعه‌ مسافرت‌هايي که به منظور استراحت و تفريح و تجارت يا ديگر فعاليت‌هاي شغلي و يا اينکه به منظور شرکت در مراسم خاص انجام گيرد و غيبت شخص گردشگر از محل سکونت دائم خود در طي اين مسافرت موقتي و گذرا مي‌باشد می­داند. بديهي است کسانيکه اقدام به مسافرت‌هاي شغلي منظمي بين محل کار و زندگي خود مي‌کنند مشمول اين تعريف نمي‌شوند (دوهارباب و سیتومرانگ[1]، 2012: 400).

از نظر پل روبر، گردشگري عمل مسافرت کردن و طي مسافت نمودن و رفتن به جايي غير از مکان هميشگي و متعارف زندگي به منظور تفنن و لذت بردن است، حتي اگر اين کار شامل يک جا‌به‌جايي کوچک باشد يا اين که هدف اصلي از اين جابه‌جايي غير از تفنن و لذت بردن باشد (چامینوکا و همکاران[2]، 2012: 169)

در مسابقاتي که اتحاديه بين‌المللي گردشگري براي به‌دست آوردن يک تعريف جامع از گردشگري گذاشته بود، تعريف زير از ميان تعاريف بدست آمده برگزيده شد که بر طبق اين تعريف، گردشگري عبارت از مجموعه تغييرات مکاني انسان­ها و فعاليت­هايي است که از آن منتج مي­شوند، اين تغييرات خود ناشي از به واقعیت پيوستن خواسته­هايي است که انسان را به جابه‌جايي وادار مي­کند و ­بالقوه در هر شخص با شدت و ضعف متفاوت وجود دارند (رضواني، 15: 1382)

در سال 1942 اقتصاد­دانان سوئيسي که بيشتر گردشگري را محور تحقيقات و مطالعات خود قرار داده بودند، تعريف نسبتاً بهتري ارايه كردند. به عقيده آنها گردشگري عبارت است از ظهور مجموعه روابطي که حول مسافرت و اقامت يک نفر غيربومي بدون اقامت و اشغال دائم در يک محل به وجود[1]. Dohar & Situmorang

[2]. Chaminuka et al


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسی نقش رسانه های الکترونيکی در جذب گردشگران داخلی93

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی