دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :  تأثیر سیاست تحریم در تشدید تقابل جمهوری اسلامی ایران و آمریکا

 

ج: علاوه بر تحریم های اقتصادی، نوع دیگری از تحریم وجود دارد که تحت عنوان تحریم های غیر اقتصادی می توان از آن نام برد. این تحریم ها معمولاً قبل از تحریم های اقتصادی آغاز می شوند و هدف آنها ترغیب کشور هدف به تغییر سیاست مورد نظر است و با توجه به نوع کشور و شرایط موضوع متفاوت است و می تواند موارد زیر را در برگیرد:

  1. خودداری از اعطای ویزا؛
  2. لغو ملاقات های چند جانبه؛

سوم. وقوع بحران، نظام تصمیم گیری را غافلگیر می کند (اکبری، 1388: 15).

1-2-6 انواع بحران از دیدگاه پارسونز

  1. بحران های فوری: این بحران ها هیچ گونه علامت هشدار دهنده قبلی ندارد و سازمان ها نیز قادر به تحقیق در مورد آنها و نیز برنامه ریزی برای دفع آنها نیستند.
  2. بحران هایی که به صورت تدریجی ظاهر می شوند: این بحران ها به آهستگی ایجاد می شوند می توان آنها را متوقف کرد و یا از طریق اقدامات سازمانی آنها را محدود ساخت.
  3. بحران های دنباله دار: این بحران ها هفته ها و ماه ها و یا حتی سال ها به طول می انجام اند. استراتژی های مواجهه با این بحران ها در موقعیت های متفاوت، بستگی به فشارهای زمانی، گستردگی کنترل و میزان بزرگی این وقایع دارد (واعظی، 1390: 109).

3-6 منازعه (Conflict)

واژه «منازعه معمولاً به وضعیتی اشاره دارد که در آن گروه انسانی معین قومی، زبانی، فرهنگی، مذهبی و اقتصادی با گروه یا گروه های انسانی دیگر به دلیل ناسازگاری واقعی یا ظاهری اهدافشان، منازعه ایی آگاهانه داشته باشد، منازعه ضرورتاً در نوعی رفتار خشونت آمیز ظاهر نمی شود بلکه ممکن است از طریق ابزارهای ظریف سیاسی، اقتصادی، روانی، اجتماعی صورت پذیرد». لوئیس کوزر (Louis Coser) نیز منازعه

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

تأثیر سیاست تحریم در تشدید تقابل جمهوری اسلامی ایران و آمریکا مطالعه موردی آغاز پرونده هسته ای- 2012

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی