دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :   بررسی رابطه هوش عاطفی مدیران با فرهنگ سازمانی یادگیرنده دراداره کل پست استان آذربایجان شرقی

 

 

 
Earley & Mosakowfski   1-

-Cultural Intelligence Center 2005  2

3- رفتار هوش فرهنگي:اين امر قابليت فرد را در سازگاري با رفتارهاي كلامي و غير كلامي كه براي برخورد با فرهنگ هاي مختلف مناسب هستند را نشان مي دهد. رفتار هوش فرهنگي مجموعه اي از پاسخ هاي رفتاري منطقي را كه در موقعيت هاي مختلف به كار مي آيند و متناسب با يك تعامل خاص با موقعيت ويژه از قابليت اصلاح و تعديل برخوردارند را شامل مي شود.

4- استراتژي هوش فرهنگي: بدين معناست كه فرد چگونه تجربيات ميان فرهنگي را درك مي كند. اين استراتژي بيانگر فرايند هايي است كه افراد براي كسب و درك دانستن فرهنگي به كار مي برند. اين امر زماني اتفاق مي افتد كه افراد در مورد فرايند هاي فكري خود و ديگران قضاوت مي كنند. استراتژي هوش فرهنگي شامل تدوين استراتژي بيش از برخورد ميان فرهنگي، بررسي مفروضات در حين برخورد و تعديل نقشه هاي ذهني در صورت متفاوت بودن تجارب واقعي از انتظارات پيشين مي باشد. (ايرلي و پيترسون، 2004).

 

2-7- هوش عاطفي

مفهوم هوش عاطفي چيز جديدي نيست بلكه استفاده از اين اصطلاح در نوع خود جديد مي باشد. شايد ارسطو اولين كسي باشد كه به اهميت احساسات در تعاملات انساني توجه نمود. ارسطو  مي گويد: عصباني شدن آسان است، همه مي توانند عصباني شوند، اما عصباني شدن در مقابل شخص صحيح، به ميزان صحيح، در زمان صحيح، به دليل صحيح و طريق صحيح آسان نيست ( گولمن، 1382).  در سال 1982 يك دانشجوي مقطع دكتري در رشته هنر در يكي از دانشگاه هاي آمريكا پايان نامه اي را به اتمام رساند كه در آن از واژه هوش عاطفي استفاده شده بود. اين چنين به نظر مي رسد كه اين اولين استفاده علمي و آكادميك از واژه هوش عاطفي مي باشد. (خائف الهي و دوستار،1382).

 

در سال 1990سالووي و ماير با آگاهي از كارهاي انجام شده در زمينه جنبه هاي غير شناختي هوش، اصطلاح هوش عاطفي را به كار بردند. آنها اصطلاح هوش عاطفي را به عنوان شكلي از هوش اجتماعي1 كه شامل توانايي در كنترل احساسات و عواطف خود و ديگران و توانايي تمايز قائل شدن بين آنها و استفاده از اطلاعات به عنوان راهنمايي براي فكر و عمل فرد به كار برند(چرنيس2 ، 2005).

اين دو دانشمند بيان داشتند كه هوش عاطفي اين امكان را براي ما فراهم مي كند كه به صورت خلاقانه تري بيانديشيم و از عواطف و احساسات خود در حل مسائل و مشكلات استفاده كنيم. اين دو دانشمند با ادامه تحقيقات خود در زمينه اندازه گيري و سنجش هوش عاطفي بيان داشتند كه هوش عاطفي تا حدي با هوش عمومي همپوشاني دارد و شخصي كه داراي هوش عاطفي باشد، بايد چهار مهارت زير را داشته باشد: 1- تشخيص عواطف3


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسي رابطه هوش عاطفي مديران با فرهنگ سازماني ياد گيرنده دراداره كل پست استان آذربايجان شرقي

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی