دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی اثر بخشی ورزش بر میزان عزت نفس ، شادکامی و کیفیت زندگی جوانان

استرس هنگامي رخ مي دهد که فرد احساس کند بين قابليت هاي فردي خود و آن چه در يک موقعيت خاص لازم است توازن وجود ندارد ،در عين حال پيامد عمل نيز مبهم باشد ( س .رابرتس و همکاران ، ۱۳۸۲ ،ص ۱۱۶).

 

نقش ورزش در پر کردن اوقات فراغت

 فراغت شامل فعاليت هايي جدا از اجبار هاي شغلي ، خانوادگي و اجتماعي است که در آن فرد فقط به ميل خود عمل مي کند . در نتيجه فراغت ، کار يا بي کاري نيست ، بلکه يک تجربه با ارزش زندگي است و به قول ارسطو ،فراغت جديترين مشغله انسان است (جمشيدي،  ۱۳79 ).

ناش1999؛ به نقل از کوشافر (۱۳۸۱، ص ۸۹ )،  اوقات فراغت را آن بخش از زندگي تعريف مي کند که « شخص کار موظفی و تکاليف ديني و اجتماعي خود را انجام داده و در خواب نيست ». بنا براين شامل ساعتي است که با تفريحات و ورزش سپري مي کند . در فراغت اندکي که امروزه ميسر و ممکن است  اجراي برنامه هاي مناسب تفريحي ورزشي براي تلطيف زندگي ، کاستن از فشارهاي زندگي ماشيني ، ارضاي غرايز و تمايلات ذاتي ، تأمين سلامت جسماني و رواني ضرورت دارد . اين امر مورد توجه برنامه ريزان تعليم و تربيت بوده و از هفت بند اهداف تعليم و تربيت در بند ششم : استفاده صحيح از اوقات فراغت جايگاه پيدا کرده و آموزش هاي لازم نظري و عملي در مدارس صورت مي پذيرد.

يکي از روش هايي که  مي تواند اوقات فراغت افراد جامعه را زير پوشش قرار دهد و بسياري از ضعف ها و کمبود هاي جسماني و رواني را رفع و درمان کند ، ورزش و تفريحات سالم است . تربيت  بدني و ورزش گذشته از جبران ضعف ها و حفظ تندرستي ، افراد  را براي زندگي ، تلاش و اهداف مشترک آماده مي سازد . استفاده از بازي در اوقات فراغت فرصتي براي پيشرفت فرد فرا هم مي نمايد ( جمشيدي ، 1379 ) . فراغت هميشگي انسان را گرفتار بي حو صلگي و دلتنگي مي سازد .انسان بي کار فرصت پيدا مي کند که خاطرات گذشته را تجديد کند و در غم و اندوه گرفتار شود يا به آينده فکر کند و دچار دلهره و اضطراب شود . تربيت بدني در رفع اين عوارض سهيم است و عامل موثري براي مبارزه با بيحوصلگي و پر کردن

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسي اثر بخشي ورزش بر میزان عزت نفس ، شادکامي و کيفيت زندگي جوانان

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی