دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :بررسی نقش عملکرد پلیس 110 در نگرش مردم به احساس امنیت در بین شهروندان منطقه 8 تهران

آرنولد ولفرز امنيت را يك مفهوم عيني به معني فقدان تهديدها نسبت به ارزش هاي اكتسابي تلقي مي كند و آن را در يك مفهوم ذهني براساس فقدان دلهره نگراني از به مخاطره افتادن ارزشها و توانمندي لازم دركسب نتايج منصفانه ارزيابي مي كند(همان: 28).

اينگونه برداشت ها از واژه امنيت با كاربرد متداول آن تطابق دارند ولي اين اشكال را دارد كه به اين مفهوم ظاهري مستحكم مي بخشد كه درخود آن نيست .علاوه براين امنيت زمينه اي ذهني ، نسبي ، متغيير و هنجاري است .در واقع در امنيت نوعي ارزيابي ذهني مطرح است . بنابراين به احساس افراد وابستگي دارد و ممكن است شخص احساس كند امنيت او كم يا زياد مي باشد.چنانكه ممكن است خطراتي كه امنيت را تهديد مي كنند به درستي درك نكرده و يا آنها را دست كم بگيرد.همچنين امنيت مفهومي هنجاري است و در برگيرنده قضاوت هاي ارزشي كه نه تنها در تعريف ارزش هاي اصلي كه بايد حفظ شوند بلكه در انتخاب بهترين روش براي دستيابي به امنيت در شرايط فرضي مي باشد . به عبارت ديگر امنيت بيش از آنكه واقعيتي بيروني باشد ، ماهيتي ذهني وگفتماني دارد.مفهوم امنيت صرفاً‌ در يك رابطه همنشيني و يا جانشيني با مفاهيم ديگري همچون امنيت داري سطوح مختلفي است يك سطح آن به سطح كلان اجتماعي مربوط است ، كه تحت عنوان امنيت نهادي يا ملي ناميده مي شود و در چهار حوزه نهادي جامعه شامل اقتصاد ، سياست ، اجتماع و فرهنگ محقق مي شود. سطح ديگر امنيت سطح خرد اجتماعي است كه تحت عنوان امنيت شخصي خوانده مي شود و چهار بعد امنيت مالي، جاني ، فكري و عاطفي شهروندان را در بر مي گيرد . اين امرجزو وظايف دولت و حكومت است كه براي آحاد جامعه آرامش و اطمينان روحي و رواني ايجاد نموده و افراد را از هرگونه تعرض ،ارعاب و تهديد نسبت به جان ،مال، ناموس،آزادي و…. ايمن كند.

2-7-2 ) مکتب ساختی :

 ساخت گرایی را میتوان به معنای جستجوی قوانین کلی و تغییر نا پذیر بشریت با عملکردی در همه سطوح زندگی بشری از ابتدایی گرفته تا پیشرفته ترین سطح آن تعریف کرد.

در نظریه پارسونز ساخت عبارت است از آرایش عناصر یک نظام اجتماعی به ترتیبی که میتوان این آرایش را از روابط نظام با محیط ایمن دانست بنابر این مفهوم ساخت خصوصیات نظام را تداعی میکند که به دلیل برخی ملاحظات بنیانی می تواند به عنوان وضعیت ثابتی در نظر گرفته شود،در حالیکه سایر عناصر معنی دار قضیه تغییر می کند.

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسی نقش عملکرد پلیس 110 در نگرش مردم به احساس امنیت در بین شهروندان منطقه 8 تهران

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی