دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :بررسی مبانی و آثار تربیتی حج از منظر قرآن و روایات

 

آن طریقت وحقیقت است. دربخش دوم این نوشتار به تبیین باطن تمامی منازل ومراحل حج پرداخته واسرار احرام ،طواف ،نمازطواف، سعی، عرفات، مشعرومنی درادامه آمده است. درپایان نیز به این نتیجه رسیده است که حج ظاهری دارد وباطنی .کسی که به باطن حج نائل نشود ،ازانجام حج حقیقی محروم مانده است.حج انفسی نیل به اسرار حج است وسرّ حج چیزی جزتوحید نیست.

از این مقاله در زمینه ی پاسخگویی به سؤال سوم که عبارت است از:«اسرار تشریع حج از منظر قران و روایات» و نیز سؤال پنجم  که عبارت است از:«علل عدم تحقق آثار تربیتی حج از منظر قرآن و روایات» بهره بردیم.

  1. قزوینی، فلسفه آداب باطنی حج،میقات حج،1381.

به ترجمه بخش (حج) کتاب « کشف الغطاء عن وجوه مراسم الاهتداء» اثرنفیس مولی محمد حسن قزوینی (124م ) که حاوی فلسفه تشریع حج ومختصری ازآداب باطنی ومعنوی اعمال درمناسک حج پرداخته است.

جمع بندی و نتیجه گیری

در این قسمت چکیده ای ازمبانی نظری و پیشینه ی موضوع مورد تحقیق آورده شده است،که در واقع از این طریق اقدام به شناسایی منابعی نمودیم که اطلاعاتی در مورد تحقیقمان در آن وجود داشت.این اطلاعات در مورد کتب و مقالات بود که مطالعه و بررسی گردیدو به هرکدام به طور اجمالی پرداخته شد،با ملاحظه ای در این آثار به این نتیجه می رسیم که:

  1. تعدادی از آنها به بررسی اسرار حج از جنبه های مختلف پرداخته اند که از این میان پایان نامه ی آقایان«رمضانی»،«رحمتی» و«هادی بگلو»و مقاله ی«فعالی» نمونه ی بارز آن است که در واقع سؤال سوم ما را تا حدّی پوشش می دهد.

2.تعدادی دیگر به بررسی آثار حج پرداخته اند،که از این میان میتوان به مقالات«کارگر»،«احمدی»وپایان نامه ی «میر قاسمی»و«ابرار منش»اشاره کرد.البته آثار مورد نظر در سؤال چهارم تحقیق ما آثارمعنوی و اخلاقی بوده است که این پژوهش ها تنها تا حدودی توانسته اند که به این سؤال ما پاسخ دهند.

3.در رابطه با سؤال دوم و پنجم تحقیق میزان پاسخگویی تحقیقات معرفی شده در این بخش بسیار کم بوده و لذا  در تحقیق حاضر به این سؤالات به طور مفصل خواهیم پرداخت.


روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسی مبانی و آثار تربیتی حج از منظر قرآن و روایات

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

پایان نامه بررسی مبانی و آثار تربیتی حج از منظر قرآن و روایات

Categories: دسته اصلی

Related Posts

دسته اصلی

اجاره خوردرو-ماشین عروس-اجاره اتوبوس دربستی-اجاره ون- تاکسی فرودگاه

اجاره بنز s500 اجاره بنز اس 500 اجاره خودرو تشریفاتی ,اجاره خودرو شیک , مدل بالا , vip ,اجاره روزانه با راننده ,اجاره روزانه بدون راننده ,ماشین عروس با راننده ,ماشین عروس بدون راننده ویژه Read more…

دسته اصلی

چارتر لحظه آخری

بلیط لحظه آخری به شرایطی می گن که آژانسای مسافرتی زمان قانونی توان پرکردن ظرفیت هواپیما رو نداشته و به دنبال جبران اون با به کار گیری بلیطای ارزون تر هستن. این بلیطا واسه کسائی Read more…

دسته اصلی

پیچ و رولپلاک با طناب

آیا می دانید تا به امروز استفاده از پیچ و رولپلاک با طناب برای محکم کردن سنگ نما از بهترین روش های محکم سازی به شمار می آید؟ تعجب نکنید! استفاده از پیچ و رولپلاک Read more…