دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :بررسی میزان فروش بیمه نامه عمر در صنعت بیمه کشور

مشوق در سازمان ها عبارتند از پاداش ها و تقویت کننده های سازمانی است، که در قبال بعضی از رفتارهای مورد انتظار پرداخت می شود. پاسخ های کارکنان نسبت به مشوق ها یکسان نیست و ساختار روانی ـ فیزیولوژیکی آنان در رفتارشان موثر می باشد.

3- نظریه هدف: اهداف سخت و دوردست، بیشتر از اهداف آسان باعث عملکرد بهتر می شوند. مشخص نمودن اهداف به تنهایی به عنوان انگیزه ی درونی عمل می کند.

اگر عواملی مانند توانایی و پذیرش اهداف، ثابت باشند می توانیم بگوییم که هر چه اهداف سخت تر باشند. سبب عملکرد بالاتری می شوند. اگرچه فرض اینکه اهداف آسان تر راحت تر مورد پذیرش واقع می شوند، قابل قبول است. اما وقتی فرد وظیفه ی دشواری را می پذیرد، تلاش بیشتری به خرج می دهد تا زمانی که مطابق نظریه های درون زاد برای ایجاد انگیزه ی درونی، تنها ارائه پاداش بیرونی و قابل لمس کافی نمی باشد. برای ایجاد انگیزه ی درونی در کارگران لازم است که کار آنها چنان تنظیم شود که جالب و چالش برانگیز باشد و بتواند خلاقیت، کاردانی و تدبیر کارگران را به منصه ظهور برساند. وقتی که درباره نظریه های دیگر انگیزش بحث می کنیم خواهیم دید که مدل های انگیزشی بیشتر بر روی پاداش های درونی، به مثابه ی امری پراهمیت در انگیزه ی کار، تأکید دارند. در اینجا بطور اختصار، به نظریه های درون زاد اشاره می شود:

1.نظریه ی برانگیختگی: مجموعه نظریه های برانگیختگی، نظریه هایی هستند که فرایندهای درونی موجود زنده را مرکز توجه قرار می دهند. این فرایند به عنوان میانجی بین تأثیرات شرایط کار و عملکرد، عمل می کند. حالت های فیزیولوژیکی و عاطفی از جمله میانجی هایی هستند که ذهن این نظریه پردازان را به خود مشغول ساخته است.

2.نظریه انتظار ـ جذابیت: این نظریه پیش بینی می کند که اگر یک کارمند رابطه ی قوی بین عملکرد، پاداش و رضایت را درک کند، تلاش بیشتری را به کار خواهد گرفت. برای تلاش هایی که به کار خوب منتهی می شود، فرد باید توانایی لازم برای اجرای آن را داشته باشد و سیستم ارزیابی که عملکرد فرد را اندازه گیری می کند باید به صورت منصفانه و بی غرض در نظر گرفته شود.

3. نظریه برابری: در این نظریه کارکنان ورودی هایشان به کار (مانند تلاش، تجربه، تحصیلات و لیاقت) و خروجی هایشان (مانند سطح حقوق، اضافه حقوق، و به رسمیت شناخته شدن) را با دیگران مقایسه می کنند. ما چیزی که از یک موقعیت شغلی دریافت می کنیم در مقایسه با آن چیزی که وارد می کنیم را درک می کنیم و سپس نسبت خروجی ـ ورودی خود را با نسبت ورودی و خروجی دیگران مقایسه می کنیم. اگر ما نسبت خودمان را مساوی نسبت دیگران ببینیم می گوییم عدالت وجود دارد و در این وضعیت

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسی میزان فروش بیمه نامه عمر در صنعت بیمه کشور 93

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد بررسی میزان فروش بیمه نامه عمر در صنعت بیمه کشور

دسته‌ها: دسته اصلی