دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :  تأثیر سیاست تحریم در تشدید تقابل جمهوری اسلامی ایران و آمریکا

 

پراکندگی نبوده و به شکل یکپارچه عمل می نماید. سوم؛ اینکه دولت از دید واقع گرایان بازیگری خردمند است که بهترین گزینه موجود را انتخاب می نماید (حاجی یوسفی، 1384: 26).

  1. بقا: دومین اصلی را که رئالیست ها را از هر گرایشی که باشد به هم متصل می کند بقا است (بیلیس و اسمیت، 1383: 344). بقا پیش شرط حصول به کلیه هدف های ملی تلقی می شود خواه اینگونه هدف ها در جهت کسب قدرت باشد یا حفظ استقلال (قوام، 1388: 359). بقا، هدف همه دولت ها است و برای نیل به بقیه اهداف این امر باید محقق شود. مسأله بقا موجب می شود که واقع گرایان رأی به تمایز میان سیاست و اخلاق دهند. نیاز برای بقا موجب می شود که رهبران دولت ها از اخلاقیات فاصله بگیرند زیرا بقا مهمترین هدف هر دولت است و نباید به هیچ قیمتی نادیده انگاشته شود (حاجی یوسفی، 1384: 27).
  2. خودیاری (Self-Help): براساس این اصل هیچ کشوری نمی تواند جهت تضمین امنیت شما مورد اعتماد باشد. در سیاست بین الملل، ساختار نظام به دوستی، صداقت و شرف اجازه ظهور نمی دهد فقط وضعیت همیشگی عدم اطمینان به علت نبود دولت جهانی بوجود می آید. همزیستی از طریق تقویت موازنه قوا بوجود می آید و در جایی که دولت رئالیست به دنبال کسب منفعت بیشتری نسبت به سایر کشورها است همکاری محدود در تعاملات امکان پذیر است (بیلیس و اسمیت، 1383: 353). نظریه رئالیسم بینش فکری و اصول نظری ویژه ای دارد. منظور از بینش فکری، اصول حاکم بر دیدگاه واقع‌گرا پیرامون ذات بشر، نوع نگرش به سیاست و رابطه دولت- نظام بین الملل است که در زیر به تشریح آن می پردازیم:

الف. براساس مکتب رئالیسم، انگیزه یا غریزه‌ جنگ‌طلبی در نهاد بشر وجود دارد و بینش هابزی «انسان گرگ انسان است» بر ذات پلید، خودبین و خودخواه بشر صادق است. لذا با دیدگاه بدبینانه نسبت به سرشت انسان و با دیدگاه «جنگ همه علیه همه» به نوعی داروینیسم‌ اجتماعی و بعد ستیزشی روابط بین الملل قائل می‌باشد.

ب. دیدگاه رئالیستی، سیاست را هنر ممکن می داند بر خردگرایی و عقلانیت و اثبات گرایی تجربی استوار است. یک دولت از آن لحاظ خردگرا است که باید همزمان و پیوسته در جهت ارتقای قدرت و منافع خود بکوشد و آن لحاظ اثبات‌گرایی تجربی است که‌ سعی دارد با توجه به تجربیات و مفاهیم گذشته به تبیین دنیای کنونی اهتمام نماید.

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

تأثیر سیاست تحریم در تشدید تقابل جمهوری اسلامی ایران و آمریکا مطالعه موردی آغاز پرونده هسته ای- 2012

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

Categories: دسته اصلی

Related Posts

دسته اصلی

اجاره خوردرو-ماشین عروس-اجاره اتوبوس دربستی-اجاره ون- تاکسی فرودگاه

اجاره بنز s500 اجاره بنز اس 500 اجاره خودرو تشریفاتی ,اجاره خودرو شیک , مدل بالا , vip ,اجاره روزانه با راننده ,اجاره روزانه بدون راننده ,ماشین عروس با راننده ,ماشین عروس بدون راننده ویژه Read more…

دسته اصلی

چارتر لحظه آخری

بلیط لحظه آخری به شرایطی می گن که آژانسای مسافرتی زمان قانونی توان پرکردن ظرفیت هواپیما رو نداشته و به دنبال جبران اون با به کار گیری بلیطای ارزون تر هستن. این بلیطا واسه کسائی Read more…

دسته اصلی

پیچ و رولپلاک با طناب

آیا می دانید تا به امروز استفاده از پیچ و رولپلاک با طناب برای محکم کردن سنگ نما از بهترین روش های محکم سازی به شمار می آید؟ تعجب نکنید! استفاده از پیچ و رولپلاک Read more…