دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه : تحلیل روش شناختی جواهرالتفسیر

سخنراني­هايي در مکان­ها و زمان­هاي مشخص داشت و جمعيت زيادي در اين جلسه­ها شرکت مي­کرده­اند(نوائي،1363ه.ش، ص268).  و به گفته­ي  قاضي نورالله شوشتري: «نفسي با تاثير و عبارتي دلپذير داشت، در بلاغت فصيح عهد و مسيح مهد و سحبان زمان و حسان بود… »(شوشتري، 1365ه.ش، ص 547).

علاوه بر اين­ها کاشفي در علم تفسير تبحر و توانايي خاص خود را داشته كه از آثار تفسيري او  تفسير سوره­ي يوسف (جامع الستين)، جواهر التفسير که تا آيه 54 سوره نساء را شامل مي­شود و مواهب عليه که تفسير تمام قرآن به صورت موجز و مختصر است، مي­توان نام برد، جستجو در اين تفاسير مهارت تفسيري وي را آشکار مي­کند.

در کلام مورخ هم­عصر واعظ کاشفي اين ويژگي علمي او چنين يافت مي شود که: «در  ديار خراسان، مفسري مانند آن جناب نمي­توان يافت … »(خواند مير،1372ه.ش، ص 221).

2-1-4- آثار علمي ملاحسين کاشفي

با توجه به ابعاد علمي اين شخصيت و شهرتي که در علوم مختلف دارد و عارف معارف گوناگون و آگاه بر بسياري از دانش­ها بوده، آثار و  تأليفات متنوع و متعددي در زمينه­ها و موضوعات مختلف از او  بر جاي مانده و برخي از  اين آثار چون «اخلاق محسني» در موضوع اخلاق و حکمت علمي، شهرت جهاني نيز دارند(صفا، ج 4، ص 525؛ حضرتي و مقيمي، www.hawzah.net/fa/article/articleview/80779).

در مورد تعداد کتاب­هاي نوشته شده توسط کاشفي يا به عبارت ديگر تعداد کتاب­هايي که از او باقي مانده و در اين زمان در دسترس قرار دارد اطلاع دقيقي در دست نيست. مطالبي که در اين نوشته در زمينه­ي آثار کاشفي آورده مي­شود برگرفته از  منابعي است که توضيحاتي بر اين آثار ارائه کرده­اند. برخي از منابع استفاده شده در اين موضوع، عبارتند از:«الذريعة» و «طبقات اعلام الشيعة» نوشته­ي آقا بزرگ تهراني؛ «اعيان الشيعة»­ي سيد محسن امين؛ «ريحانة الادب» اثر محمد علي مدرس؛ «روضات الجنات» نگاشته­ي محمد باقر موسوي خوانساري اصفهاني و نيز تاريخ

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

تحليل روش شناختي جواهرالتفسير

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

پایان نامه تحلیل روش شناختی جواهرالتفسیر

دسته‌ها: دسته اصلی