دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :بررسی نقش عملکرد پلیس 110 در نگرش مردم به احساس امنیت در بین شهروندان منطقه 8 تهران

نيستند. درغير اينصورت نياز به ايمني به عنوان محرك اصلي و فعال ارگانيزم تنها در موارد واقعاً اضطراري مانند جنگ ، ‌شيوع بيماري ، فجايع طبيعي ، جرم و جنايت ، از هم پاشيدگي نظام اجتماعي ، از هم پاشيدگي مراجع قدرت و اوضاع به شدت نامساعد ديده مي شود . هرگاه تهديدي در صحنه اجتماع نسبت به قانون ،  نظم و حاكميت جامعه رخ دهد، ممكن است نيازهاي ايمني بسيار جنبه فوري به خود بگيرند ، بنابراين مي توان انتظار داشت كه در اكثر انسانها ، ترس از آشوب و جرم و جنايت به واپس گرايي نيازهاي متعالي و توجه به نيازهاي ايمني كه غلبه بيشتري دارند منجر شود!

1-5-1) واژه پليس:

واژه پليس به احتمال فراوان ازكلمه يونانيPOLIS مشتق شده است ريشه اين واژه در زبانهاي لاتين و يوناني به ترتيب   politiaبه معني حكومت و مديريت و politeia يعني شهروند مي باشد كه خود ازكلمه polis به معني شهر مشتق شده است.

تعريف نهادي : نهادي كه اساساً با حفظ نظم و اجراي نظامات ، احكام و مقررات سروكار داشته است.

تعريف عملياتي:گروهي ازكاركنان دولتي كه مقررات مربوط به آسايش، امنيت و سلامت عمومي ،كه بوسيله مقامات صلاحيت دار اتخاذ  گرديده به مورد اجراميگذارند(میر شفیعیان،1365 : 87)

ودركل سازمان پليس يك سازمان دولتي است كه وظيفه اش برقراري حفظ و امنيت عمومي و اجراي مقررات و نظارت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرائم ،كشف و تعقيب جرم و مبارزه با بزهكار و حمايت از بزه ديده است و همانطوريكه در شعار پليس نيز محفوظ است پليس حافظ جان و مال و ناموس و شرافت مردم بر طبق قانون است .

1-5 -2)امنيت :

امنيت در زبان فارسي ازكلمه ((امن- امنا)) آمده و به معناي آرامش يافتن و نترسيدن است . در معناي مصدري به معناي آرامش يافتن و اطمينان پس از ترس است . فرهنگ معين امنيت را به معناي امين شدن ، درامان بودن و   بي بيمي آورده است(معين،1382: 296) و در دايره المعارف لاروس واژه امنيت به معناي (( وضعيتي كه شخص درآن واهمه اي ازخطر ندارد و آرامش نفساني از آن حاصل مي شود)) آورده شده است.

درزبان انگليسي نيزSecurity(امنيت) را به همين معنا يعني حالت يا احساس آزاد بودن از ترس ، بيمناكي ،خطر و يا به معناي درحفظ بودن ، فراغت از خطر يا اضطراب و تشويش تعريف مي نمايد.

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسی نقش عملکرد پلیس 110 در نگرش مردم به احساس امنیت در بین شهروندان منطقه 8 تهران

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

Categories: دسته اصلی

Related Posts

دسته اصلی

اجاره خوردرو-ماشین عروس-اجاره اتوبوس دربستی-اجاره ون- تاکسی فرودگاه

اجاره بنز s500 اجاره بنز اس 500 اجاره خودرو تشریفاتی ,اجاره خودرو شیک , مدل بالا , vip ,اجاره روزانه با راننده ,اجاره روزانه بدون راننده ,ماشین عروس با راننده ,ماشین عروس بدون راننده ویژه Read more…

دسته اصلی

چارتر لحظه آخری

بلیط لحظه آخری به شرایطی می گن که آژانسای مسافرتی زمان قانونی توان پرکردن ظرفیت هواپیما رو نداشته و به دنبال جبران اون با به کار گیری بلیطای ارزون تر هستن. این بلیطا واسه کسائی Read more…

دسته اصلی

پیچ و رولپلاک با طناب

آیا می دانید تا به امروز استفاده از پیچ و رولپلاک با طناب برای محکم کردن سنگ نما از بهترین روش های محکم سازی به شمار می آید؟ تعجب نکنید! استفاده از پیچ و رولپلاک Read more…