دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :بررسی نقش عملکرد پلیس 110 در نگرش مردم به احساس امنیت در بین شهروندان منطقه 8 تهران

نيستند. درغير اينصورت نياز به ايمني به عنوان محرك اصلي و فعال ارگانيزم تنها در موارد واقعاً اضطراري مانند جنگ ، ‌شيوع بيماري ، فجايع طبيعي ، جرم و جنايت ، از هم پاشيدگي نظام اجتماعي ، از هم پاشيدگي مراجع قدرت و اوضاع به شدت نامساعد ديده مي شود . هرگاه تهديدي در صحنه اجتماع نسبت به قانون ،  نظم و حاكميت جامعه رخ دهد، ممكن است نيازهاي ايمني بسيار جنبه فوري به خود بگيرند ، بنابراين مي توان انتظار داشت كه در اكثر انسانها ، ترس از آشوب و جرم و جنايت به واپس گرايي نيازهاي متعالي و توجه به نيازهاي ايمني كه غلبه بيشتري دارند منجر شود!

1-5-1) واژه پليس:

واژه پليس به احتمال فراوان ازكلمه يونانيPOLIS مشتق شده است ريشه اين واژه در زبانهاي لاتين و يوناني به ترتيب   politiaبه معني حكومت و مديريت و politeia يعني شهروند مي باشد كه خود ازكلمه polis به معني شهر مشتق شده است.

تعريف نهادي : نهادي كه اساساً با حفظ نظم و اجراي نظامات ، احكام و مقررات سروكار داشته است.

تعريف عملياتي:گروهي ازكاركنان دولتي كه مقررات مربوط به آسايش، امنيت و سلامت عمومي ،كه بوسيله مقامات صلاحيت دار اتخاذ  گرديده به مورد اجراميگذارند(میر شفیعیان،1365 : 87)

ودركل سازمان پليس يك سازمان دولتي است كه وظيفه اش برقراري حفظ و امنيت عمومي و اجراي مقررات و نظارت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرائم ،كشف و تعقيب جرم و مبارزه با بزهكار و حمايت از بزه ديده است و همانطوريكه در شعار پليس نيز محفوظ است پليس حافظ جان و مال و ناموس و شرافت مردم بر طبق قانون است .

1-5 -2)امنيت :

امنيت در زبان فارسي ازكلمه ((امن- امنا)) آمده و به معناي آرامش يافتن و نترسيدن است . در معناي مصدري به معناي آرامش يافتن و اطمينان پس از ترس است . فرهنگ معين امنيت را به معناي امين شدن ، درامان بودن و   بي بيمي آورده است(معين،1382: 296) و در دايره المعارف لاروس واژه امنيت به معناي (( وضعيتي كه شخص درآن واهمه اي ازخطر ندارد و آرامش نفساني از آن حاصل مي شود)) آورده شده است.

درزبان انگليسي نيزSecurity(امنيت) را به همين معنا يعني حالت يا احساس آزاد بودن از ترس ، بيمناكي ،خطر و يا به معناي درحفظ بودن ، فراغت از خطر يا اضطراب و تشويش تعريف مي نمايد.

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسی نقش عملکرد پلیس 110 در نگرش مردم به احساس امنیت در بین شهروندان منطقه 8 تهران

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی