دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :  تاثیر کیفیت سود بر واکنش سرمایه گذاران به گزارشات مالی تعدیلی شرکت ها

دچار افت بازدهی می­شوند، زیرا سرمایه­گذاران به مساله کیفیت سود پایین شرکت­ها پی می­برند و قیمت سهام را متناسب با آن تعدیل می­کنند.

ماکریشنان و کارول یو (2007) به بررسی ارتباط بین حاکمیت شرکتی و کیفیت سود پرداختند و به این نتیجه دست یافتند که بدون در نظر گرفتن توانایی (قوت یا ضعف)حاکمیت شرکتی، کیفیت گزارشگري / سود براي شرکت­هایی بیشتر است که در گذشته نسبت به رقباي موجود در صنعت پیشی گرفته­اند. همچنین کیفیت گزارشگري/ سود براي چنین شرکت­هایی پس از کنترل توان نظام حاکمیت شرکتی بیشتر است.

هاشم و دوی (2008) در مطالعه خود تحت عنوان حاکمیت شرکتی، ساختار مالکیت و کیفیت سود در مالزي دریافتند که بین درصد مالکیت اعضاي فامیلی و مالکیت نهادي با کیفیت سود رابطه مثبت تعدیلی پرداخت. وی در نتیجه­گیری تحقیق خود بیان نمود: تأثير كيفيت سود قبل از گزارشات مالی تعدیلی بر واكنش بازار به آن تأييد شد.

مور (2007) با استفاده از متغيرهاي جريان­هاي نقدي عملياتي تقسيم بر سود عملياتي و تقسيم بر سود خالص، موجودي كالا تقسيم بر كل دارايي­ها و تقسيم بر فروش، حساب­هاي دريافتني تقسيم بر كل دارايي­ها و تقسيم بر فروش، كل بدهي­ها تقسيم بر كل دارايي­ها، سود خالص تقسيم بر كل دارايي­ها، سود انباشته تقسيم بر كل دارايي­ها، امتياز Z آلتمن، فروش تقسيم بر كل دارايي­ها، تغيير حسابرس مستقل شركت در سال پيش، تغيير مديريت ارشد در سال قبل، افزايش درصد مالكيت اشخاص درون گروهي الگويي براي پيش­بيني گزارش­های مالي تعدیلی ارائه شد.

روتنستين[1] (2008) به بررسی تغییرات نظام راهبري شركت پس از تعدیل صورت­های مالی پرداخت. نتایج این تحقیق نشان می­دهد که نظام راهبري شركت پس از تجديد ارائه­هاي كاهنده سود انباشته دستخوش تغيير مي­شود.

اموا[2] (2008) بیان می­دارد که واكنش منفي بازار به تعدیل گزارش­های مالي در مواردي شديدتر است كه مزاياي اعطايي به مديريت (بويژه پاداش وابسته به سهام ) بيشتر باشد يا شركت كميته حسابرسي مستقل نداشته باشد.

شولز (2008) تغییرات و تبعات بازار سرمایه به گزارشات مالی تعدیلی پرداخت. نتیجه تحقیق نشان می­دهد که بازار سرمايه به تجديد ارائه صورت­هاي مالي واكنش منفي نشان مي­دهد و  شدت آن در موارد مرتبط با تقلب يا اثرگذار بر درآمد شركت بيشتر است.

[1] Rotenstein

[2] Amoah

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

تاثیر کیفیت سود بر واکنش سرمایه¬گذاران به گزارشات مالی تعدیلی شرکت¬ها92

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

Related Posts

دسته اصلی

اجاره خوردرو-ماشین عروس-اجاره اتوبوس دربستی-اجاره ون- تاکسی فرودگاه

اجاره بنز s500 اجاره بنز اس 500 اجاره خودرو تشریفاتی ,اجاره خودرو شیک , مدل بالا , vip ,اجاره روزانه با راننده ,اجاره روزانه بدون راننده ,ماشین عروس با راننده ,ماشین عروس بدون راننده ویژه Read more…

دسته اصلی

چارتر لحظه آخری

بلیط لحظه آخری به شرایطی می گن که آژانسای مسافرتی زمان قانونی توان پرکردن ظرفیت هواپیما رو نداشته و به دنبال جبران اون با به کار گیری بلیطای ارزون تر هستن. این بلیطا واسه کسائی Read more…

دسته اصلی

پیچ و رولپلاک با طناب

آیا می دانید تا به امروز استفاده از پیچ و رولپلاک با طناب برای محکم کردن سنگ نما از بهترین روش های محکم سازی به شمار می آید؟ تعجب نکنید! استفاده از پیچ و رولپلاک Read more…