دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

آشنایی با تعمیق باورهای مذهبی و دینی و نقش آن در نهادینه کردن عدالت اجتماعی

– ابو علي خيزراني از خادمه خود که به حضرت عسگري بخشيده بود نقل مي کند که : هنگام تولد امام زمان ديده است نوري از سرودي آن حضرت به آسمان مي درخشيد.

7- وهم از حسن بن منذر روايت نموده که گفت: حمزه ابن ابي الفتح آمد به نزد من و مژده داد که شب گذشته در خانه امام حسن عسگري مولودي به دنيا آمده ، ولي شب گذشته در خانه امام حسن عسگري مولودي به دنيا آمد ، ولي حضرت دستور داد ولادت او را مکثوم دارند! و سيصد گوسفند برايش عقيقه کنند.گفتم : نام مولود چيست؟ گفت : نامش محمد است.

8- در غيبت شيخ طوسي و کمال الدين شيخ صدوق بسته خود از حسن بن حسين علوي روايت مي کنند که گفت : من در سامره خدمت امام حسن عسگري (ع) رسيدم و آن حضرت را به ولادت فرزندش قائم تهنيت گفتم.

زمان هاي دشوار و ميلاد هاي شگفت

ميلاد مهدي (عج) بي شباهت به ميلاد موسي و ابراهيم خليل نيست. همانگونه که حمل ولادت دو پيامبر بزرگ الهي به دور از چشم فرعونيان و نمروديان، صورت پذيرفت؛ درباره امام مهدي (عج) نيز مي توان بر اين باور بود که تا لحظه ميلاد، هيچ اثري از اين رويداد بزرگ تاريخ ، مشاهده نشد چرا که خداوند چنين اراده کرده بود تا زمين بي حجت نمايد و زمان بي صاحب و ستمديدگان چشم به راه نجات و آزادي امام و پيشواي خويش را بشناسند و به ياري وي بشتابند وبدين سان به حاکميت موعود مستعضفان بر مستکبران که همانا پيروزي حق بر باطل و باطل انديشان است، دست يابند از اين رو، پنهان ماندن نشانه هاي حمل و ولادت امام موعود ، به اين معنا نيست که وجود مبارک او، بر مردمان پوشيده باشد و کسي را امکان دسترسي به ديدار و معرفت

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:آشنایی با تعمیق باورهای مذهبی و دینی و نقش آن در نهادینه کردن عدالت اجتماعی

دسته‌ها: دسته اصلی