دانلود پایان نامه

   دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

روابط بین والدین و فرزندان و تأثیر آن در تربیت

او را تحت‌الشعاع قرار مي‌دهند و شخص را در زندگي موفق و سعادتمند مي‌سازند.

يا ممكن است فردي از محيط مناسب اقتصادي و اجتماعي بهره كافي ندارد اما با بكار انداختن قواي باطني خود و يا اراده و همت خويش راه كاميابي و سعادت را براي خود هموار سازد و كسريهاي اقتصادي و اجتماعي را به اين وسيله جبران كند.

خلاصه آنكه خداي مهربان راه‌هاي مختلف و عوامل متعددي را براي كمال و سعادتمندي انسان در پيش روي او نهاده است كه اگر از عاملي محروم ماند عامل ديگر به ياري و كمك او بشتابند و مانع را از سر راه او بردارد.

دانستيم كه مادران و پدران از جهت تربيت فرزندان در برابر اجتماع مسئوول‌اند و در اين باب مسئوليت مادر خيلي بيش از پدر است زيرا اولاً تمايل و نياز فرزند در دوره اولي تربيت به مادر وسيعتر و زيادتر است و ثانياً طبيعت و آفرينش در ساختمان جسمي و روحي زن براي ساختن مردان بزرگ اجتماع هنر و دقت خاصي بكار برده است كه در خلقت مرد اين ظرافت و امتياز وجود ندارد.

معلم اول كودك

اولين معلمي كه درس زندگي به كودك مي‌آموزد و در دل پاك او نقشهاي خوب و بد ترسيم مي‌كند پدر و مادر است. اولين عاملي كه دل بي‌آلايش طفل را به صفات پسنديده يا ناپسند متصف مي‌سازد و در وي تمايلات روا يا ناروا را پديد مي‌آورد تربيت خانوادگي است.

جسم و جان كودك در محيط خانواده پرورش مي‌يابد و اساس اولية ساختمان اندام و اخلاق وي در دامن والدين پي‌ريزي مي‌شود، پدران و مادران دانا و دلسوزند كه مي‌توانند فرزندان لايق و شايسته بسازند و برعكس والدين بي‌علاقه و نادانند كه  فرزندان را افراد فاسد و نالايق بار مي‌آورند.

بايد تا مادران با خرد و رأي        

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:روابط بین والدین و فرزندان و تأثیر آن در تربیت

دسته‌ها: دسته اصلی