دانلود پایان نامه

   دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

روابط بین والدین و فرزندان و تأثیر آن در تربیت

برآورده كنيد، و تازه اگر هم امكان برآورده شدن اين خواسته‌ها نيست لااقل او را قانع كنيد.

بخشي از نيازهاي آنان شامل غذا، لباس، مسكن مناسب، تفريح، استراحت، و از اين قبيل است كه بيش يا كم برآورده مي‌شود. بخشي ديگر كه از اهميت بيشتري برخوردارند عبارتند از احترام، امنيت خاطر، آرامش روان كه آن را شما بايد تامين كنيد به آنها شخصيت بدهيد، گرامي‌شان بداريد و در عوض از آنان كار و مسئوليت بخواهيد.

مهرطلبي آنان

هرگز اين تصور را به خود راه ندهيد كه فرزندان ما بزرگ شده‌اند و ديگر احتياجي به محبت و مهر پدر و مادر ندارند. نه، چنين نيست، محبت اساسي‌ترين نياز انسان در همه مراحل حيات است. آدمي هرچند كه بزرگ باشد و به هر درجه‌اي كه از نظر دسته و مقام برسد از محبت بي‌نياز نيست.

همه سازندگي‌ها، بازسازي‌ها، مسئوليت خواستن‌ها، رشد دروني، تعادل فكري و ذهني، جلوگيري از انحرافات، در سايه محبت رنگ مي‌گيرد و جدا ما معتقديم آن كس كه محبت نبيند به واقع بزرگ نخواهد شد و جنبه‌هاي سياسي و اجرائي حتي گفته‌اند قانون بدون محبت لنگ است.

فرزندان ما در اين سن گاهگاهي همچنان به قربان و صدقه رفتن نياز دارند و در مواردي دست گرم پدر و مادر را بر سر و صورت خود احساس كردن. هم چنين تحسين و تشويق آنها به كارهاي‌شان، ناديده گرفتن لغزش و خطاي آنان خود صورتي از محبت است و آنها را شاداب و مسرور و به زندگي دلگرم و اميدوار مي‌سازد.

به همانگونه كه افراط محبت موجب پديد آمدن زيانها و خطراتي است كمبود در محبت هم سبب بدبيني، حساسيت، نارضايتي، در مواردي بي‌اشتهائي، و حتي بيماري‌هاي رواني خواهد شد. شما تنها قد و قواره آنها را نبينيد، روح و دل‌شان را بنگريد كه همچنان كوچك و حساس است.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:روابط بین والدین و فرزندان و تأثیر آن در تربیت

دسته‌ها: دسته اصلی