دانلود پایان نامه

   دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

راههای ایجاد علاقه به پوشش اسلامی

و خوشگذرانی هم مواردی هستند که وفای به عهد و پیمان با خداوند را تحکیم می بخشند ) . دانش آموزان به اهمیت مطلب پی می برد و احساس می کند که رعایت پوشش یکی از راههای کسب رضایت خداوند بوده و او را به خداوند نزدیک می کند به عبارتی دیگر او را به هدف از خلقت نزدیک و به انسانیت نائل می آورد. در اینصورت به حجاب بعنوان یک تکلیف سخت و محدودیت آور که بالاجبار باید آن را رعایت کند نمی نگرد بلکه رعایت آن را به نفع شخص خود می داند هر چند در سایه این نفع شخصی، جامعه نیز از فساد و بی بند و باری و . . . حفظ شده و تکامل یافته تر و معنوی تر خواهد شد.

 

3-2-2- گام دوم

آشنا نمودن دانش آموزان با الگوهای اسلامی پوشش 14/12/84 :

الف – بیان داستان :

1 – حضرت زهرا ( س ) بعد از عروسی با حضرت علی ( ع ) به حضور پیامبر اکرم ( ص ) شرفیاب شدند و از حضرت خواستند تا وظایف زندگی مشترک را بین زوجین تقسیم فرماید که حضرت فرمودند : کارهای داخل منزل مال شما و کارهای خارج منزل بر عهده حضرت علی ( ع ) که حضرت زهرا ( س ) از این تقسیم وظیفه راضی و خوشحال شدند.

2 – پیامبر اکرم ( ص ) در مسجد سوالی باین مضمون که « زن در چه زمانی به خدا نزدیکتر است ؟ » را مطرح کردند و از صحابه خواستند به این سوال پاسخ دهند هر کدام به یک موضوع اشاره نمودند یکی به صرفه جویی و قناعت، دیگری به تربیت فرزند و . . . در منزل حضرت علی ( ع ) قضیه پرسش سوال پیامبر و جواب صحیح ندادن صحابه را خدمت حضرت زهرا ( س ) بیان کردند حضرت زهرا ( س ) فرمودند : من جواب آن را می دانم ! زن وقتی به خدا نزدیکتر است که نامحرمی را نبیند و نامحرمی نیز او را نبیند. وقتی حضرت علی ( ع ) پاسخ را به پیامبر ( ص ) عرضه داشتند فرمودند : حقا که فاطمه پاره تن من است.

3 – داستان حضور امام زمان ( ع ) ، در فوت یکی از زنان که در زمان کشف حجاب توسط رضاشاه 7 سال از خانه بیرون نیامد تا مورد تعرض سربازان رضاشاه قرار نگیرد و داستانهای زیادی در این زمینه وجود دارد که معلم محترم دینی می تواند به بیان آنها بپردازد.

ب : آشنا نمودن دانش آموزان با پوشش در ادیان آسمانی دیگر 21/12/84

1 – داستان دختران شعیب که در قرآن بدان اشاره شده است.

2 – داستان حضرت مرین ( س ) و آبستن شدن حضرت که در قرآن بدان اشاره شده است.

3 – داستان زلیخا و حضرت یوسف

4 – بیان این مطلب که آیا لباس حضرت مرین ( س ) ، مادر موسی و زنان بزرگ دیگر با پوشش بوده است یا بدون پوشش !!!!

هر چند که برنامه ریزی همراه با زمان بندی خاص خود است ولی ما برای اینکه موضوع تکراری و خسته کننده نباشد برنامه ها را با شیوه جذاب و خوشایند همراه با روشهای تربیتی و در کنار یکدیگر ارائه داده ایم.

یکی از مسائلی که همیشه و در هر مرحله در مسائل تربیتی باید مدنظر داشته باشیم پرهیز از افراط و تفریط است . اگر فقط خود اسلام را بدون اضافه کردن نظرات شخصی به دانش آموزان 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد راههای ایجاد علاقه به پوشش اسلامی

دسته‌ها: دسته اصلی