دانلود پایان نامه

  دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

مقایسه میزان افسردگی در نوجوانان و جوانان فقیر و غنی

 

علاوه بر آن فقر مشكلات اقتصادي در خانواده‌هاي پرجمعيت باعث بروز بسياري مشكلات روحي و رواني مي‌شود. علاوه بر اين بيكاري كه مهمترين معضل در مسئله فقر مي‌باشد، باعث بسياري از انحرافات در جوانان و نوجوانان مي‌گردد. باعث بروز كجروي‌ها و بزهكاري، گرايش به روسپي‌گري در دختران به عنوان يك منبع درآمد.

گرفتار شدن در دام اعتياد و بالاخره دچار شدن به بسياري از عوامل و بيماري‌هاي روحي و اختلالات خلقي.

در بعضي از نظريه‌هاي شخصيت، شخصيت‌هاي ضداجتماعي كه عمدتا در نواحي فقير زندگي مي‌كنند به عنوان عامل بروز مشكلات و مسايل اجتماعي براي خود و اطرافيان شناخته‌اند (دكتر فريبرز رئيس دانا و همكاران / 1383).

در نظريه كارگرايي در تحليل آسيب‌هاي اجتماعي ضمن پذيرش وضع موجود يا هنجارهاي حاكم مشكلات و آسيب‌هاي اجتماعي را ناشي از مشكلات افراد قلمداد مي‌كند، به همين جهت مثلا در تحليل تاثير فقر بر رشد و شيوع بيشتر آسيب‌هاي اجتماعي عمدتا مشكل را متوجه فقر فرهنگي يعني مجموعه عواملي مثل بيسوادي يا كم سوادي والدين، عدم تمايل به استفاده از امكانات متوسط زندگي شهري و … مي‌داند.

و تعارض گرايان مشكلات اجتماعي را نه نوعي هنجار شكني بلكه حاصل شرايط نابسامان و رنج‌آور اجتماعي مي‌دانند و به همين لحاظ در تحليل مسايل اجتماعي به جاي سرزنش قرباني، به نقد نظام اجتماعي مي‌پردازند و يكي از دلايل تضاد شخصيتي افراد و رفتارهاي نابهنجار 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:مقایسه میزان افسردگی در نوجوانان و جوانان فقیر و غنی