دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :   بررسی پیامدهای مثبت سایبرلوفینگ در دانشگاه‌های شهرستان بابل

 

ارتقا بهره­وری شده است، و در عین حال شانس سایبرلوفینگ را نیز بیشتر کرده است، یکی از پیامد­های این پدیده، کم رنگ کردن مرز میان کارهای اداری و خانه است؛ به این معنا که به دلیل وجود اینترنت در منازل، کارهای اداره به خانه و بالعکس کارهای خانه به اداره  منتقل گردیده است.

اریک و همکاران(2009) معتقدند نمونه هایی از گشت زنی تفریحی اینترنتی در سازمان­ها افزایش قابل ملاحظه استفاده از پهنای باند اینترنت در محل­های کار می‌باشد. کارکنان از انواع توجیهات عقلانی در جهت توضیح این عمل استفاده می‌کنند، اما تنها دو توجیه خستگی و راحتی است که از پیش بینی آماری قابل اعتماد برای توضیح این فعالیت­ها در زمان کاری، برخوردار هستند. بهبود در محیط کار به منظور کاهش خستگی ممکن است کاهش قابل توجهی در این رفتارها داشته باشد و در نتیجه آن توسعه سیاست­های رسمی برای مقابله با این امر، در سازمان­ها کاهش دهد.

 

2-2-2-7) )راهکارهای کاهش سایبرلوفینگ

برخی از شرکت‌ها تمایل  به “تشخیص و تحمل” درجه خاصی از استفاده شخصی از اینترنت دارند، در حالی که برخی دیگر سیاست‌های سازمانی با درجات مختلف انضباطی را توسعه داده اند. (Wallace, 1999)

کارفرمایان عموما از طیف گسترده‌ای از اقدامات که می‌توانند برای کاهش مشکلاتی از قبیل سوء استفاده از اینترنت، انجام دهند غافل هستند. (Mirchandani and Motwani,2003) آنها نظریه بازدارندگی به طور کلی که رویکردی قانونی است و تحریم ها و اقدامات بازدارنده اعمال می دارد را ارائه داده اند.

آنها استدلال می‌کنند که می‌توان سیستم‌هایی را  که توسط متجاوزین بالقوه آگاه که رفتار‌های مخل و غیر اخلاقی را به نفع خود انجام می‌دهند ساخته شده، کاهش داد.

 

با توجه به نظریه بازدارندگی، چهار استراتژی به منظور کاهش سیستم به تصویب رسید:

1) بازدارندگی؛

2) پیشگیری؛

3) تشخیص؛

4) راه حل؛

 

اقدامات بازدارنده: در رابطه با سوء استفاده از اینترنت، این اقدامات اساسا برابر است با  سیاست‌ها و دستورالعمل ها در مورد سوء استفاده از اینترنت در محل کار. چنین اقداماتی منفعل هستند و در آنها هیچ گونه پیش بینی ذاتی برای اجرا وجود ندارد و به طور کامل به تمایل کاربران به  پیروی از سیستم، بستگی دارد.

 

 

با وجود عدم اجرا و صرفا تصویبAUP  توسط سازمان کاهش رفتار NWRC (فعالیت‌های کامپیوتری غیر مرتبط با کار )، با توجه به افزایش آگاهی کارکنان از این سیاست نشان داده شده است.

(Harrington,1996; Lee and Lee, 2002; Lee et al.  , 2005)

 
 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی پیامدهای مثبت سایبرلوفینگ در دانشگاه‌های شهرستان بابل

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی پیامدهای مثبت سایبرلوفینگ در دانشگاه‌های شهرستان بابل

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

بررسی پیامدهای مثبت سایبرلوفینگ در دانشگاه‌های شهرستان بابل

دسته‌ها: دسته اصلی