دانلود پایان نامه

 دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

مسئولیت مدنی دولت در قبال لطمه  به محیط زیست

آبي را تغيير داده و به خطر بيندازد و موجب گرم شدن آبها و از بين رفتن موجودات دريايي گردد. آلودگي خانگي و صنعتي هم از منابع آلودگي درياها به شمار مي‌رود؛ زيرا تخليه زباله‌هاي شهري و انتقال فاضلابهاي شهري در درياها و رودخانه‌ها، محيط زيست را آلوده مي‌سازند.

از منابع آلودگي واقع در درياها، حمل و نقل مواد نفتي و هسته‌اي، اكتشاف و بهره‌برداري از بستر يا ساحل دريا براي استخراج نفت، فوران احتمالي چاههاي نفت، برخورد نفتكش‌ها و غرق شدن آنها، حمله نظامي به نفتكش‌ها و سكوهاي نفتي، انفجار چاههاي نفت بر اثر جنگهاي پي درپي و … مي‌باشد. به طوري كه بزرگترين آلودگي نفتي در جريان اشغال كويت توسط عراق روي داد كه براثر آتش‌زدن چاههاي نفت از سوي عراق، روزانه 4 تا 6 ميليون تن نفت سوخت و يا وارد منطقه شد. ميزان آلودگيهاي خليج‌فارس 47 برابر بيش از حد متوسط اعلام شده است، به طوري كه گفته مي‌شود آلودگي نفتي ناشي از اشغال كويت در سال 1991، تا 200 سال ديگر برطرف نخواهد شد.(جعفري ولداني، 1380، ص242. نقل از رساله دكتري آقاي انتظاري تحت عنوان «مسئوليت مدني ناشي از خسارات زيست محيطي»)

بنابر اين، ورود مواد زائد صنعتي، كشاورزي، شيميايي و مسموم كننده به منابع آبي، آلودگي آن را باعث شده است. آب‌هايي كه به علل مختلف آلوده مي‌شوند، افزون بر اين كه بهداشت، سلامت و محيط‌زيست انسان‌ها را به خطر مي‌اندازند، حيوانات و گياهان را نيز با مشكلات و مخاطرات زيستي مواجه مي‌سازند.(اعتضاد و ملك چشم سياه، 1375، ص73)

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد حقوق درباره:مسئولیت مدنی دولت در قبال لطمه به محیط زیست

دسته‌ها: دسته اصلی