دانلود پایان نامه

  دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

مقایسه میزان افسردگی در نوجوانان و جوانان فقیر و غنی

 

فقر، وضعيت بداقليمي، عضويت در اقليتها خود به تنهايي باعث بروي افسردگي نمي‌شود. اما عواملي وجود دارد كه موارد بالا را با افسردگي مربوط مي‌سازد و آن عامل اصلي جدايي و كمبود است. اگر فقر به معناي از دست دادن موقعيت اجتماعي است. اگر موقعيت اقليمي بد به معناي به هم خوردن يك برنامه مورد علاقه فرد است. اگر تعلق به يك گروه اقليت مثلا جنوب شهري به معناي جدا كردن فرد از سايرين است، منجر به اذيت وآزار يا از دست دادن امتيازها مي‌شود. آنگاه در شخص مستعد و آماده، ممكن است افسردگي بروز كند، عوامل اجتماعي در مراحل بحراني زندگي نيز عمل مي‌شوند و بنابراين مي‌توانند به آمادگي فرد براي ابتلا به افسردگي بيفزايند. (شاملو / 1369)

راتر 1968 در بررسي دختراني كه در پرورشگاه بزرگ شده‌اند، متوجه شد كه بين دوران كودكي نامساعد و مشكلات رواني وخيم آنان در بزرگسالي رابطه وجود دارد. از جمله اين تاثيرات كه در اثر افسردگي معلول مرگ اين كودكان شده بودند. پيامدهايي همچون فروپاشي ارگان‌خانه، تعويض مكرر مراقبان، فروپاشي نقشها در خانواده و مشكلات مالي و فقر، محروميت‌هاي مادي و امكانات رفاهي به همراه دارد. (روان دوست / 1376)

در برخي از تحقيقات (گرفري 1986 و اينتراب و وينترز وينله 1986) نيز معلوم شده است كه افسردگي والدين در اثر فقر بر سير رشد و تحول كودكان تاثير مي‌گذارد . به طور كلي تجارت منفي دوران كودكي در تكوين آسيب‌هاي رواني نقش دارند. يكي از مهم دوران 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:مقایسه میزان افسردگی در نوجوانان و جوانان فقیر و غنی