دانلود پایان نامه

 دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

 قاچاق مواد روانگردان و سیاست کیفری ناظر بر آن (علت شناسی تا پیشگری)

جاي هدف مي نشاند و تصور مي کند که مردم و مراجعان براي مقررات خلق شده اند ، نه مقررات براي مردم (ستوده 1382، 128)

3-عقب نشيني ، انصراف: وضعيت چگونگي تطابق فرد با اهداف و «وسايل» حالتي است که درآن فرد هم اهداف و هم ارزش هاي فرهنگي و هم راههاي نهادي شده و مقبول رسيدن به آنها را طرد مي نمايد. درواقع به يک نوع کناره جويي از نظام اجتماعي دست مي زند و معمولاً دربين معتادين به مواد مخدر ، الکلي ها ، روان پريش ها ، ولگردها ، خانه بدوشان و … مشاهده مي شود اين افراد بدليل عدم توانايي دربرخورد با مشکلات از جامعه جدا شده و به انزوا کشيده شده اند. (نظري 1386، 81).

4- شورش ، طغيان: مربوط به حالتي است که درآن فرد به اين نتيجه برسد که جامعه موانعي را بر وي تحميل مي کند که مانع رسيدن او براهدافش مي شود از اين روعليه جامعه طغيان و سرکشي مي کند و درصد دگرگوني هدفهاي خود برآيد و مي کوشد تا وسايل موجود براي رسيدن به آنها تغيير دهد و به اصطلاح گروه هاي انقلابي تشکيل مي دهند و اسطورة جديدي را تدوين مي کنند. بطور خلاصه مرتن درتحليل خود نشان مي دهد که چگونه فرهنگ و ساختار جامعه موجب انحراف ميگردد، تاکيد بيش از حد جامعه آمريکايي به هدفهاي فرهنگي، به قيمت زير پا گذاشتن راههاي متعارف کسب موفقيت تمام شده و تمايل به بي هنجاري را ايجاد مي کند.

اهميت تئوري مرتن درآن است که او توجه خود را به جنبه هاي اجتماعي کجروي معطوف کرده است نه شالوده هاي بيولوژيکي و فردي آن (فرجاد  1369،  237).

بدين ترتيب چون ساير صور کج رفتاري درانديشه مرتن در درون فرهنگ و ساختارهاي اجتماعي پديد مي آيد يعني جامعه از طريق شکاف و نارسايي بين اهداف مقبول خود و روش هاي مقبول  رسيدن به آن اهداف فشار عظيمي را برفرد ميگذارد و او  را به جاي همنوايي وادار به کجروي مي کند.

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 پایان نامه ارشد حقوق با موضوع:قاچاق مواد روانگردان و سیاست کیفری ناظر بر آن

دسته‌ها: دسته اصلی