دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :   بررسی پیامدهای مثبت سایبرلوفینگ در دانشگاه‌های شهرستان بابل

 همچنین مساله دیگری که مطرح می‌شود این است که، با فرض اینکه دسترسی کارکنان به اینترنت  در محل کار محدود و یا قطع شود و با توجه به اینکه با خیل عظیم کارهایی که توسط اینترنت با صرف هزینه کمتر و مدت زمان کمتر می‌توان انجام داد و با این کار کارکنان را مجبور به انجام کارهایشان بدون وجود اینترنت کنیم، آیا این امر موجب نارضایتی کارکنان در محل کار نخواهد شد؟

در حالیکه اینترنت منافع زیادی همچون کاهش قیمت­ها، کاهش زمان چرخه تولید، آسان کردن دسترسی به اطلاعات، و سرویس­های خرید را دارد، مضرات آن نیز مورد بحث قرار گرفته که شامل نگرانی کارمندان در مورد حریم شخصی، کاهش بهره­وری و شایستگی سازمانی و … است. به عبارت دیگر اینترنت مانند یک شمشیر دوطرفه می­باشد که شرکت­ها و سازمان­ها باید آنرا در میان کارمندان گسترش دهند اما احتیاط لازم را نیز داشته باشند. (Thompson & Vivien 2005 ,p1081)

با این اوصاف مدیران سازمان‌ها هر روزه سعی می‌کنند قوانین سخت تری نسبت به گذشته در راستای جلوگیری از استفاده کارکنان از اینترنت در محل کار، وضع کنند برای مثال، نرم افزارهایی جهت نظارت و پیگیری فعالیت‌های کارکنان در اینترنت، یا نصب و راه اندازی پروکسیهایی برای جلوگیری از دسترسی به منابع اینترنتی مانند محیط‌های مسنجر و چت و یا برخی بازیهای آنلاین و …،  بعضی اقدامات انضباطی برای کارکنان و اقداماتی از این قبیل، که مطمئنا نه تنها با این اقدامات نمی‌توانند از این پدیده جلوگیری کنند چه بسا سازمان را به مثابه زندانی برای کارکنان تبدیل می‌کنند و کارمندان خود را حتی از استفاده صحیح از اینترنت نیز محروم می‌کنند.

مطمئنا پدیده سایبرلوفینگ زیان‌هایی را برای شرکت از نظر متحمل شدن هزینه و تلف شدن ساعات کاری در پی دارد ولی اگر این عمل منفی به درستی و در جهت اهداف سازمان هدایت شود می‌تواند منجر به نتایج مثبتی شود، که این  تز در این راستا صورتبندی شده است.

1-2 ) تشریح موضوع ضرورت  و اهمیت تحقیق:

اینترنت نقش مهمی در کار و زندگی شخصی همه افراد در سراسر جهان دارد. تا موقعی که دستیابی به اینترنت، راه‌های انجام کارها را متحول می‌سازد، به موقعیت افراد جهت گشت‌زنی‌اینترنتی هنگامی که سر کار هستند نیز می‌افزاید. (Thompson & Vivien, 2005)

بیشتر پژوهشگران بر این باورندکه پدیده سایبرلوفینگ لزوما مضر است(Anandarajan,Devine,& Simmers,2004; Anandarajan & Simmers,2004; Belanger &. Van Slyke, 2002; Block, 2001Greenfield & Davis, 2002; Oravec, 2002; Stanton,2002) با این حال برخی1-3)اهداف(کلی و جزئی) تحقیق :

اهداف پژوهش عبارتند از:

  • بررسی پیامد‌های احتمالی مثبت سایبرلوفینگ در دانشگاه های بابل

در اين تحقيق تلاش شد‌ه است تا به بررسي جنبه های دیگری از سایبرلوفینگ پرداخته و پيامدهاي احتمالي مثبتي كه انجام اين فعاليت ها ممكن است براي كارمندان از نظر روحي و ذهنی داشته باشد، مورد بررسی قرار گیرد.

 
 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی پیامدهای مثبت سایبرلوفینگ در دانشگاه‌های شهرستان بابل

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی پیامدهای مثبت سایبرلوفینگ در دانشگاه‌های شهرستان بابل

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

بررسی پیامدهای مثبت سایبرلوفینگ در دانشگاه‌های شهرستان بابل

دسته‌ها: دسته اصلی