دانلود پایان نامه

   دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

روابط بین والدین و فرزندان و تأثیر آن در تربیت

تمام ادوار حيات از دوران كودكي و جواني تا ايام ميانسالي و پيري يكي از اركان اساسي خوشبختي و سعادت است.

مراعات شرف كودك در خانواده

كودكان مانند بزرگسالان به شرافت معنوي و شخصيت خود علاقه دارند و اگر كسي به حيثيتشان آسيبي برساند سخت رنجيده خاطر و غمگين مي‌شوند و از خود عكس‌العمل نشان مي‌دهند. والدين و مربيان اگر بخواهند به كودكان خود دستورالعملي بدهند يا در محيط خانواده مراتب قدرت خود را اثبات كنند بايد مراعات شرافت كودك را بنمايند و طوري رفتار كنند كه عزت نفس اطفال مجروح نشود و شخصيتشان سركوب نگردد. چه اگر با آنان آمرانه سخن گويند و با خشونت برخورد نمايند نه تنها از دستورشان اطاعت نمي‌كنند بلكه آشكارا به مخالفت و ستيز بر مي‌خيزند و به اين وسيله از گفتار و رفتار تند اولياء خود انتقام مي‌گيرند.

آئين اسلام و عزت نفس

پيشواي گرامي اسلام از آغاز دعوت به مسلمين درس عزت نفس و علو طبع داد و آنان را با شرافت معنوي و فضيلت روحاني تربيت كرد و اين موضوع بقدري مهم و ارزنده وانمود شده كه خداوند در قرآن شريف عزت نفس مومنين را در رديف عزت خود و عزت پيغمبر گرامي خود به حساب آورده است.

«عزت براي خدا و براي پيغمبر و براي مومنين است.»

در آئين مقدس اسلام، تمام افراد مسلمين از زن و مرد – فقير و غني – ضعيف و قوي – خلاصه هركس از هر طبقه و در هر مقام بقدري عز و شرفش محترم است كه به موجب روايات بسياري، خداوند اهانت هريك از آنان را مخالفت و محاربه با خود شناخته است.

در مكتب اسلام تمام افراد وظيفه دارند حيثيت و عزت نفس خود را محترم شمارند و از ذلت و

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:روابط بین والدین و فرزندان و تأثیر آن در تربیت

دسته‌ها: دسته اصلی