دانلود پایان نامه

   دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

بررسی رابطه بین نحوه مدیریت زمان در اوقات فراغت با سلامت روان و پیشرفت تحصیلی

-2- معيارهاي پيشرفت تحصيلي

– آزمون‌هاي معلم ساخته در مقابل آزمون‌هاي تجاري : آزمون‌هاي معلم ساخته بوسيله يک آموزگار و براي استفاده در کلاس او ايجاد مي‌شود : مانند، امتحانات و پرسش‌ها. آزمون‌هاي تجاري معمولاً بوسيله گروهي از متخصصان براي استفاده در سطح گسترده اي از کلاس‌ها تهيه مي‌شوند.

– آزمون‌هاي پيشرفت در مقابل آزمون‌هاي توانايي : آزمون‌هاي پيشرفت هدفشان اندازه گيري دانش ويژه اي است که از خلال يادگيري کسب شده است. در نقطه مقابل، هدف بعضي آزمون‌ها، سنجش استعداد ذاتي دانش آموز در بعضي حوزه‌ها مثل هوش است ؛ اين گروه آزمون‌هاي توانايي استعداد هستند.

– آزمون‌هاي معيار گرا در مقابل هنجارگرا : آزمون‌هاي معيارگرا به گونه اي تنظيم شده اند که اگر نمره فرد به ارزش يک معيار برسد، آن را مي‌گذراند. در مقابل، آزمون‌هاي هنجار گرا بر اين اصل مبتني‌اند که يک فرد در ارتباط با يک گروه بزرگ که در معرض آزمون قرار گرفته، در کجا واقع شده است.

– آزمون‌هاي پاياني در مقابل تشخيصي – تکويني : آزمون‌ها مي‌توانند براي توصيف يادگيري که در دانش آموز رخ داده است مورد استفاده قرار گيرند ؛ به اين نوع آزمون، آزمون پاياني گفته مي‌شود. در مقابل آزمون‌ها مي‌توانند در توصيف ويژگي‌هايي که در يک دانش آموز ايجاد شده استفاده شوند، به گونه اي

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی: بررسی رابطه بین نحوه مدیریت زمان در اوقات فراغت با سلامت روان و پیشرفت تحصیلی

دسته‌ها: دسته اصلی