دانلود پایان نامه

 

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه : گرافیک تلویزیونی و تبیین شاخصه های اثرگذاری درمخاطب تلویزیون 

 

که طراح گرافيست از اهميتي هم رديف‌ طراحان انيميشن و تکنيکها برخوردار گشت. اهميتي که تا به امروز به قوت خود باقي است. چهارمين دوره با ورود تکنيک به اين جرگه آ‌غاز گشت. بخشي از اين پيشرفت در رابطه با ظهور تلويزيون و نوار ويدئو بود و بخشي ديگر با استفاده از کامپيوتر به مثابه طريقي جهت توليد تصاوير متحرک، تلويزيون، بالاخص رشته‌هاي جديدي براي گرافيست‌ها گشود. تيتراژها، اعلام معرفي‌ها، افکتهاي خاص و قطعات ارتباطي احتياج به جوابهاي گرافيکال جديدي با سطح عالي داشت. و نسل جديدي از گرافيست‌ها و تصويرگران را به اين رشته کشانيد تا قادر به حل مسائل کاملاً نويني باشند که حتي ده سال قبل از آن وجود نداشت.

گرافيک در تلويزيون داراي امتيازاتي مي‌شود که در حالتهاي ديگر فاقد اين ويژگيهاست. افزودن بعد حرکت و صدا به اين شاخه از هنر چندان دنياي وسيع و گسترده اي را به همراه دارد که راه را براي هر گونه نوآوري و خلاقيت باز مي‌گذارد. عنصر حرکت را در گرافيک تلويزيوني هم ميتوان با استفاده از فنون و تکنيکهاي بصري به طور کاذب بوجود آورد و البته در اينصورت ايجاد توهم حرکت کار دشواري است و هم بوسيله استفاده از فن فيلمبرداري و نمايش تصاوير متحرک. حرکت به عنوان يک جزء و عنصر بصري داراي افسون و جاذبه‌اي خاص است. انسان با ايجاد تصاوير مقاصد بسياري را دنبال کرده ولي مهمترين آنها ايجاد انعکاس عيني از چهرة خود بوده است و تحقق اين منظور در هيچ فني بهتر از فن تصاوير متحرک در تلويزيون و سينما انجام نپذيرفته است. اضافه شدن عنصر حرکت در گرافيک امروز شاخة وسيعي از اين رشتة هنري را بوجود آورده است با نام گرافيک متحرک. گرافيک متحرک تحولات بسياري را در دنياي امروز که عصر تبليغات و رقابت ناميده مي‌شود بوجود آورده است. عرصه نمود و بروز گرافيک متحرک تلويزيون و سينماست و همين امر باعث شده است که امروزه بسياري از طراحان گرافيک با تجربه و تخصصي به عامل پر تحرک و بي نهايت گسترده فيلم و تلويزيون رو مي‌آورده در اين زمينه به ارائه خلاقانه آثار هنري خويش بپردازند. کامپيوترهاي گرافيکي هم با انجام گرافيکهاي متحرک جايگاه وسيعي را در اين زمينه بدست آورده‌اند. طراحان گرافيک در دنياي فيلم و تلويزيون بصورتهاي مختلف از امکانات و شيوه‌هاي مختلف گرافيکي بهره مي‌جويند ساخت تيتراژ و اعلان شروع براي فيلم هاي الف- مدت زمان تيتراژ ابتدايي کوتاهتر است (بين 30 تا 45 ثانيه) اما در تيتراژ پاياني محدوديت خاصي نداريم.

ب- اسامي در تيتراژ ابتدايي به اندازه‌‌اي در صفحه نمايش مي مانند که بيننده بتواند با چشم دوبار آن را بخواند ولي تيتراژ انتهايي اين زمان فقط در حد يک بار مرور چشم است.

ج- در تيتراژ ابتدايي هر يک از عناوين در يک قاب جداگانه مي‌آيند اما در تيتراژ انتهايي هر چند تا عنوان با هم در يک قاب مي آيند و يا تمام تيتراژ انتهايي به صورت رل دنبال هم ظاهر مي شوند.

د- نوع فونت تيتراژ ابتدايي بايستي خوانا، بزرگ و متناسب باشد تا راحت و سريع خوانده شوند اما عناوين در تيتراژ انتهايي در اندازه کوچک ظاهر مي‌‌شوند.

 

 

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

 پایان نامه ارشد – گرافیک تلویزیونی و تبیین شاخصه های اثرگذاری درمخاطب تلویزیون – سایت ارشدها – سایت ارشدها

 

 

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

پایان نامه ارشد – گرافیک تلویزیونی و تبیین شاخصه های اثرگذاری درمخاطب تلویزیون – سایت ارشدها – سایت ارشدها

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 

دسته‌ها: دسته اصلی