دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :   بررسی رابطه بین نوع ساختار سازمانی و منابع قدرت مديران در واحدهای ستادی دانشگاه شیراز

 
 اثربخش در محیط تعاملی خویش، بر آن تسلط می­یابد (ترک­زاده و معینی، زیر چاپ). پرواضح است که کسب و اعمال قدرت برای بقا و مدیریت روابط در سازمان (مک­کللند و برنهام، 2003) و محیط تعاملی آن ضروری است.

 

 

 

2-1-2-3- قدرت و وابستگی

قدرت تابعی از وابستگی است. هر قدر وابستگی یک فرد به دیگری بیشتر باشد، فرد دوم دارای قدرت بیشتری بر فرد اول است. این بدان معنا است که زمانی که کسی چیزی دارد که دیگران به آن نیاز دارند، او دیگران را به خود وابسته می­سازد (رابینز، خوسته­های فرد صاحب قدرت استقبال می­نمایند و نسبت به آن، عملکرد وفادارانه دارند. در اجابت، خوسته­های فرد صاحب قدرت با بی­میلی پذیرفته می­شود؛ همچنین لازم است که افراد مورد نفوذ جهت برآورده کردن حداقل نیازها، برانگیخته گردند. در مقاومت، کلیه تلاش­های انجام شده در راستای نفوذ بر دیگران، بی ثمر خواهد بود. بهترین پیامد قدرت، تعهد می­باشد؛ زیرا انگیزه درونی فرد و عملکرد مناسب او را تقویت خواهد نمود. جهت دستیابی به تعهدِ افراد می­بایست تلاش­های انجام شده در راستای نفوذ، بر پایه ابعاد مهم و جذاب یک رابطه دوستانه قرار گیرد (کریتنر و کنیکی، 1386).

هاردی و کلگ[1] (1996)، دو دیدگاه مختلف در خصوص قدرت و پیامدهای آن در سازمان ارائه نموده­اند: دیدگاه کارکردی و دیدگاه انتقادی (کیم، 2004).

  • دیدگاه کارکردی: در این دیدگاه، قدرت در فرایند تصمیم­گیری و کنترل آن مورد استفاده واقع می­شود؛ و به عنوان بخشی از استراتژی سازمانی جهت کسب مقاصد در نظر گرفته شده، تلقی می­گردد (هاردی و لیبائو سولیوان[2]، 1998).
  • دیدگاه انتقادی: در این دیدگاه، قدرت به عنوان چیرگی و کنش در راستای کسب اجابت و تعهد دیگران مفهوم­سازی می­شود (هاردی و کلگ، 1996).

 

2-1-2-6- منابع قدرت

قدرت دارای ماهیتی”کولاژگونه و برآیندی پیوندی از چندپارگی­های متعدد” است (هچ،1387). به بیانی دیگر قدرت دارای منابع مختلفی است که در اختیار صاحب آن می­باشد. تفاوت در قدرت به­ کار­ گرفته شده[1]Hardy & Clegg

[2]Leiba- o sullivan

 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی رابطه بین نوع ساختار سازمانی و منابع قدرت مديران در واحدهای ستادی دانشگاه شیراز

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی رابطه بین نوع ساختار سازمانی و منابع قدرت مديران در واحدهای ستادی دانشگاه شیراز

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه مدیریت آموزشی : بررسی رابطه­ بین نوع ساختار سازمانی و منابع قدرت مدیران

دسته‌ها: دسته اصلی