دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :   بررسی پیامدهای مثبت سایبرلوفینگ در دانشگاه‌های شهرستان بابل

 

با این حال تحقیقات نشان داده است که صرف نظر از منافع بالقوه AUPها، آنها می‌توانند اعتماد و رضایت در محل کار را کاهش دهند، خصوصا این مورد  توسط مکانیسم های نظارت تشدید می شوند. Urbaczewski 2002) and (Jessup

حال باید دید که نظارت و اعمال قوانین شدید جلوگیری از استفاده از اینترنت تا چه میزان موثر است، این در حالی است که تحقیقات قبلی  نشان داد که کارمندان نرم افزار نظارت یک مهاجم تلقی می‌کنند و این باعث کاهش رضایت شغلی آنها می‌شود . (Stanton & Weiss, 2000) و همچنین در تحقیق دیگری نشان داده شده است که رضایت کارکنان از نظارت به وسیله کامپیوتر تاثیر قوی بر رضایت شغلی آنها دارد.Chalykoff,1989) & (Kocha

سیاست موثر شرکت نیازمند ایجاد تعادل میان حفاظت از منافع کارفرما در برابر کاهش مسئولیت و بهبود بهره‌وری کارکنان است، در حالی که هم زمان احترام به حریم خصوصی کارمند نیز رعایت شود. (Ciocchett, 2001)

هر چند ساموئلز و گرگوری (2001) معتقدند  ایجاد این تعادل می‌تواند در محل کار دشوار باشد.

بهترین راه برای حل این مشکل، توازن میان نیازهای کارفرما با نگرانی های کارکنان، درگیر کردن کارکنان در توسعه سیاست نظارت در محل کار، اجازه دادن به کارکنان برای مشارکت در ایجاد سیاست‌های اینترنت و ایجاد یک محیط کاری بهتر است. (Levy, 1994)

با توجه به تحقیقات گذشته و فوایدی که برای استفاده از اینترنت در محل کار، که پیش تر نیز ذکر شده بود مانند کاهش استرس، افزایش رضایت شغلی، کاهش خستگی ناشی از ساعات کار طولانی، افزایش یادگیری و . . . عدم استفاده از اینترنت در سازمان‌ها اجتناب ناپذیر است و اقداماتی که در راستای منع کارکنان از استفاده از اینترنت و یا ایجاد محدودیت در این زمینه می‌تواند تاثیر منفی بر بازدهی کارکنان داشته باشد و همانطور که پیشتر نیز گفته شد رضایت کارکنان تحت تاثیر این اعمال بوده و ممکن است اقداماتی که صورت میگیرد زیان‏هایی بیش از استفاده از اینترنت را به سازمان اعمال کند. چه بسا که با وجود استفاده از اینترنت در ساعات کاری کارمندان هم به کار خود بپردازند و هم با استفاده از آن افرادی با رضایت بالاتر، با خستگی کمتر و از همه مهمتر راضی و خشنود از محلی که در  آن کار می‌کنند، برای سازمان خواهند بود .

 

حال به مرور تحقیقاتی پرداخته می‌شود که متعادل تر با این پدیده برخود کرده‌اند و سعی در کاهش سایبرلوفینگ به جای حذف کامل آن دارند.

 

لیم و تئو (2005) با مطالعه اکتشافی در سنگاپور دریافتند که برای بیشتر شرکتها این موضوع که چه رفتارهایی قابل قبول و غیر قابل قبول هستند به صورت نامعلوم باقی مانده است، و موضوعی پیچیده‏ای که است که محل بحث همیشگی مدیران و کارمندان است. این موضوع باعث افزایش پیچیدگی موضوع در بین کارمندان و مدیران در فعالیتهای شبکه ای در محل کار می‌شود. واضح است که مدیریت باید سیاستهای قابل قبولی در استفاده از اینترنت ارائه دهد. هرچند که این موضوع باعث حذف کامل فعالیتهای گشت زنی اینترنتی نمی‌شود اما کمک می‌کند که کارمندان درک بهتری از وضعیت شرکت داشته باشند.

بلانچارد و هنله (2008) در تحقیقی با عنوان ارتباط فرم های مختلف سایبرلوفینگ نقش هنجارها و منبع خارج از کنترل انجام دادند به این نتیجه رسیدند که سایبرلوفینگ رفتاری چند وجهی است که به احتمال زیاد پیش بینی

 
 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی پیامدهای مثبت سایبرلوفینگ در دانشگاه‌های شهرستان بابل

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی پیامدهای مثبت سایبرلوفینگ در دانشگاه‌های شهرستان بابل

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

بررسی پیامدهای مثبت سایبرلوفینگ در دانشگاه‌های شهرستان بابل