دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :یکسان سازی انواع بیمه در راستای برابری حقوق شهروندان

گفت که اگر اقتصاد يک کشور متکى به بيمه و تأمين ناشى از آن نباشد، اقتصاد در معرض تهديد خطرهاى بى‌شمار قرار مى‌گيرد.[1]

از ميان اشکال گوناگون مبارزه و رويارویی با پيامد زيانبار پيشامدها و خطرها، ”نهاد بيمه“ نقشى کارساز در ايجاد تعادل و آرامش اقتصادى و مالى زندگى آدميان دارد. اما براى آنکه اين نهاد کارساز و سودمند به‌ شکل کنونى درآيد راه دور و درازى را پيموده است. هسته‌هاى نخستين و عوامل و عناصر سازنده اين نهاد، در سرشت و آفرينش انسان و جامعه‌هاى انسانى نهفته‌اند که به‌ حکم قانون ابدى تغيير و تحول و تکامل، به ‌تدريج و در درازناى زمان به ‌رشد و رسائى رسيده‌اند.

انواع بیمه‌های عمر و حوادث ، بهداشت و درمان ، ازکارافتادگی ، بیکاری ، تأمین هزینه‌های تحصیل و جزء آن ، همه بیمه‌هایی هستند که در صورت نبود آنها خانواده و وابستگان باید هزینه‌های مربوط را خود تحمل کنند.

سازمان های بیمه گر مختلفی در كشور وجود دارد که خدمات درمانی متفاوتی را در قالب صندوقهای بیمه ای به مردم ارائه می کنند.

بخش های حمایتی و بیمه ای نباید به صورت جزیره ای اداره شوند و باید سیاست ها به سویی سوق داده شود که در بخش بیمه ای یک صندوق معروف به صندوق افراد اغنیاء و دیگری مشهور به صندوق فقرا نگردد، بلکه همانند ساختار بانک ها که در عین استقلال هر کدام از آنها از نظر گردش مالی و دارایی ها، از یک نظام هماهنگ که از سوی بانک مرکزی ابلاغ می شود، تبعیت می کنند. صندوق های بیمه ای نیز به همین ترتیب در عین استقلال از سیاست های یک سازمان تبعیت کنند.

ضرورت اين یکسان سازی نيز از آنجا ناشي مي شود كه در نظام كنوني بيمه، هماهنگي بين صندوق هاي بيمه كشور در ارائه خدمات وجود ندارد و هم اكنون چندين سازمان يا صندوق بيمه در كشور وجود دارند كه هر كدام با تفاوت معناداري در حال ارائه خدمات به بيمه شدگان هستند.

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

يکسان سازی انواع بيمه در راستای برابری حقوق شهروندان

 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

دسته‌ها: دسته اصلی