دانلود پایان نامه

 

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه : طراحی تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی مالی

 

دارند. سیاست­های تعیین كلمات عبور قوی را تعریف و اجرای آن را اجباری نمایید. این سیاست­ها شامل انقضای یك كلمه عبور، قوانین پیچیدگی كلمه عبور و تاریخچه كلمات عبور است كه از یك كلمه عبور دو بار استفاده نشود.

    • انجام یك بازبینی حقوقی بر سیاست­ها و روال­ها

اگر تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی در نظر دارد كه كارهای قانونی در برابر یك رخداد انجام دهد، سیاست­ها و روال­های شما باید توسط متخصصین حقوقی بازبینی شود.

  • تهیه یك برنامه پاسخگویی به رخداد امنیتی به طور مدون و رسمی

نگهداری ارتباطات و آگاه نگاه داشتن افراد مرتبط، كارهای بسیار مهمی هستند كه پیش از این به خوبی توضیح داده شده اند. اما در هنگام مواجهه با رویدادهای جدید و غیر منتظره ای كه در طول رخدادها ممكن است رخ دهند، ممكن است كانال­های ارتباطی طبیعی قطع گردند.

  • ایجاد یك لیست تماس تهیه كرده و روش­هایی برای اطلاع رسانی سریع

از فرم­های ارتباطی برای ثبت شماره تلفن­ها و تماس­ها استفاده كنید. یك فرد جایگزین برای هریك از مدیران سیستم­ها تعیین كرده و اطلاعات تماس هر مدیر سیستم و افراد شبكه را در اختیار داشته باشید. شماره محل كار، تلفن موبایل و منزل كارمندان و تلفن­های جایگزین برای زمانی كه این افراد ممكن است در دسترس نباشند را برای مواقع ضروری ثبت كنید. شماره پیجر و ایمیل افراد را نیز ثبت نمایید.

  • نگهداری نسخه پشتیبان لیست تماس و درخت تماس خارج از محل

نسخه هایی از لیست تماس و درخت تماس را خارج از محل نگهداری كنید و اطمینان حاصل كنید كه اعضای گروه پاسخگویی به رخداد محل این اطلاعات را می­دانند. بعلاوه متخصصین باتجربه پاسخگویی به رخداد باید اطلاعات تماس را همه جا همراه خود داشته باشند.

  • ایجادیك نقطه تماس اولیه و یك مركز ارتباطی

هماهنگی موثر نیاز به یك نقطه تماس واحد دارد. در غیر اینصورت كسی نمی­داند كه چه كسی مسئول است. این مركز باید محلی با تعداد زیادی خط تلفن، صندوق­های پست صوتی و فكس باشد. برخی از این خطوط تلفن و فكس باید خطوط خارجی باشند و از طریق سوئیچ تلفن سازمان شما مسیریابی نگردند. ژنراتورهای قابل حمل، تلفن­های سلولی و باتری­های یدكی نیز بهتر است در این محل وجود داشته باشند. در این محل همچنین باید كپی­هایی از تمامی روال­های رخدادها و اطلاعات تماس نگهداری شود.

  • شناسایی رخداد

شناسایی یعنی تصمیم گیری در مورد اینكه آیا واقعا یك رخداد امنیتی اتفاق افتاده است یا خیر، و اینكه اگر رخدادی اتفاق افتاده است، طبیعت آن رخداد چیست. به طور طبیعی مرحله شناسایی پس از اینكه یك نفر متوجه یك وقوع امر غیر عادی در یك سیستم یا یك شبكه می­شود آغاز می­گردد. این مرحله همچینن شامل اطلاع رسانی و درخواست كمك از افرادی كه می­توانند مساله را درك كرده و آن را حل نمایند نیز می­گردد. تشخیص این مساله كه هر امر غیر عادی در شبكه یا سیستم یك رخداد امنیتی محسوب نمی­شود مهم است. در اغلب موارد مردم سریعا نتیجه گیری می­كنند كه پشت هر مشكلی یك دشمن قرار گرفته است.[11]

 

مسئول مرکز تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی استان: هدایت و رهبری اعضا تیم در استانها توسط مسئول تیم استانی انجام می گیرد و در هنگام بروز رخدادها ، هماهنگی بین اعضا تیم از وظایف این شخص می باشد همچنین ارائه 

 

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

پایان نامه ارشد – طراحی تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی مالی – سایت ارشدها – سایت ارشدها 

 
 

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

پایان نامه ارشد – طراحی تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی مالی – سایت ارشدها – سایت ارشدها

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 

پایان نامه ارشد فناوری اطلاعات و مدیریت: طراحی تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی مالی

دسته‌ها: دسته اصلی