دانلود پایان نامه

پایان نامه

عنوان پایان نامه :بررسی خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

در جوامع مختلف خشونت به شكل هاي مختلف بروز مي كند اما مشكل از آنجا آغاز مي شود كه خشونت از شكل طبيعي خارج و به يك بيماري ناهنجاري عميق اجتماعي تبديل مي شود و بر گروهها و اقشاري از جامعه به صورت سيستماتيك فشار مي آورد . از آنجائيكه خشونت و ديگر رفتارهاي ضد اجتماعي جوانان در دو دهه گذشته افزايش يافته است و خطر ارتكاب خشونت در اواسط دوره جواني به بيشترين حد خود مي رسد . خشونت دوره بزرگسالي عموماً با خشونت دوره جواني رابطه دارد ، چرا كه بزرگسالان قبلاً يك جوان بوده اند . اگر خشونت دوره جواني را كاهش دهيم مي توان گفت كه خشونت دوره بزرگسالي نيز كاهش خواهد يافت . پديده خشونت امري فراگير بوده و متعلق به جامعه خاصي نيست ، البته ميزان آن از كشوري به كشور ديگر يا از شهري به شهر ديگر متفاوت است ؛ اما با اين وجود مي توان گفت كه اكثر جوامع از آن رنج مي برند . خشونت از آسيب هاي جديد و شايع در جامعه است . خشونت جوانان به عنوان رفتار آزار دهنده به لحاظ روحي ، جسمي و … از جمله مواردي است كه همواره در اكثر جوامع وجود داشته و روز به روز در حال افزايش است . بر اساس گزارش جهاني خشونت و بهداشت در سال 2000 ميلادي حدود 199000 قتل براي جوانان جهان گزارش شده است ( 2/9 نفر در 100000 نفر ) ؛ به عبارت ديگر روزانه ، به طور متوسط 565 نفر نوجوان و جوان در اثر خشونت بين شخصي كشته مي شوند . كه اين ميزان قتل جوانان طبق بررسي هاي به عمل آمده ، در كشورهاي در حال توسعه و كشورهايي كه از نظر اقتصادي در حال گذار هستند نسبت به ديگر كشورها بيشتر بوده است .

به نظر مي رسد كه اين مسئله در ايران با توجه به جواني جمعيت جدي تر باشد ؛ چرا كه بيشترين مرتكبان خشونت و ديگر رفتارهاي ضد اجتماعي در هر جامعه اي را نوجوانان و جوانان تشكيل ميدهد . گسترش دامنه بروز خشونت و پرخاشگري در جامعه ايران به ويژه در سالهاي اخير يكي از جدي ترين آسيب هاي اجتماعي به شمار مي رود . حتي خشونت و پرخاشگري بدني و رواني چنان طبيعي شده است كه ما در زندگي روزمره به شكلهاي مختلف بارها با آن روبرو مي شويم ( توسلي و فاضل ، 1381 : 115-116 ) .

رئيس سازمان ملي جوانان حجت الاسلام حاج علی اکبری در مصاحبه اي اظهار داشته ، افسردگي ، پرخاشگري و نابهنجاري رواني در ميان جوانان در حال افزايش است(علی اکبری 1389: 25)

بنابراين مي توان گفت كه خشونت و پرخاشگري جوانان يكي از معضلات و مشكلات عمده جامعه امروزي ايران است كه بايد براي درمان و پيشگيري آن به صورت جدي اقدام نمود و چنانچه به موقع اقدام نشود زيانهاي جبران ناپذيري را به همراه دارد ، ما نيز در اين پژوهش در صدد بررسي خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب هستیم.

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

(فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه با فرمت ورد):

بررسي خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

پایان نامه ارشد روانشناسی: بررسی خشونت جوانان و عوامل موثر برآن در بین جوانان شهرستان گیلانغرب

دسته‌ها: دسته اصلی