دانلود پایان نامه

 

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه : طراحی تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی مالی

 

  • گزارشات از نحوه عملکرد تیم و نیز شناسایی و عوامل رخدادهای به وجود آمده به مدیریت و نیز ارائه گزارشات از نحوه هماهنگی و انجام امور خواسته شده توسط تیم مرکزی نیز از وظایف این شخص می باشد.

مسئول تکنیکال و مانیتورینگ: بررسی  وضعیت عملکرد سیستمها و آنتی ویروس ها و ترافیک شبکه و به روز رسانی نسخه های امنیتی نرم افزارها و مانیتور وضعیت عمومی سیستم شبکه بانکی ارتباطات میان اعضای تیم مستقر در دفتر مرکزی و سایر مدیران مرکز فناوری اطلاعات و همچنین ارتباطات با مدیران مستقر در استانها و همچنین سیستمداران شعب نقش بسیار اصلی و کلیدی را ایفا می نماید. که در این راستا تیم گسترده پاسخگویی نیازمند برقراری ارتباطاتی امن و مطمئن از طریق سرویسهایی نظیر ایمیل های امن و سیستمهای تلفن امن و همچنین جلسات مجازی که می بایست به صورت جدی و منظم برگزار گردد تا اعضا تیم احساس ارتباطاتی پیوسته و جدی را دائما داشته باشند که در این راستا جلساتی حضوری نیز ضروری می باشد.

گزارشات اعلام شده در استانها توسط سیستمداران و کارشناسان تیم پاسخگویی به رخدادهای هر استان به مدیریت فناوری اطلاعات ارائه می گرددو مدیر استان با بررسی و جمع بندی گزارشات اعلام رخداد بوجود آمده را به مدیر ارشد تیم پاسخگویی به رخدادهای مستقر در دفترمرکزی ارائه می نماید و سپس مدیران و کارشناسان مستقر در دفتر مرکزی به بررسی گزارشات اعلامی رسیده از استان پرداخته و راهکار مقابله با رخداد را به استان ارائه و در صورت قابلیت پاسخگویی واحد مربوطه مستقر در دفتر مرکزی  اقدام می نمایند. آنچه بسیار مهم و ضروری است پاسخ سریع و به موقع به رخدادهای امنیتی به وجود آمده توسط گروه می باشد چرا که اگر ارتباطات سازمان بسیار عمیق باشد یا ساختار سلسله مراتبی سازمان طولانی باشد اعضا تیم نخواهند توانست کارایی و اثربخشی لازم را در هنگام بروز رخدادها داشته باشند. که جهت رفع این مشکل می توان از توابع و دستورالعملهای عمومی تدوین شده استفاده کرد که کارکنان در قسمتهای مختلف می توانند بر حسب موقعیت های مختلف اقدامات لازم را به عمل بیاورند.

 

4-8-شرح وظایف اعضاء تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی مرکزی

  • مدیر هماهنگ کننده: مسئولیت ایجاد هماهنگی بین اعضاء تیم پاسخگویی و مدیر ارشد بر عهده ایشان می باشد. همچنین در صورت نیاز به تعامل با سایر مدیریتها در مرکز فناوری اطلاعات و همچنین برقراری ارتباط با واحدهای پاسخگویی استانی مدیر هماهنگ کننده با شناسایی نیازمندیها جهت برقراری ارتباطی اثربخش هماهنگی های لازم را در این خصوص به عمل می آورد.همچنین واحدهای تیم مرکزی نیز دستاورد فعالیتهای خود را از طریق این مدیر به سایر واحده ارائه می نمایند. تدارک برگزاری جلسات هماهنگی حضوری و ارتباط از راه ددور نیز در هنگام نیاز بر عهده ایشان می باشد.
  • واحد محاسبات و مغایرت: چنانچه رخداد به وجود آمده شامل مسائل مالی-پولی باشد در چنین مواقعی واحد محاسبات و مغایرت که کارشناسان آن با کلیه مباحث مالی موسسه آشنایی کامل دارند با بررسی عملکرد حساب و وضعیت تراکنشها و محاسبه دقیق دستی و سیستمی مبالغ واریزی یا برداشتی از حساب محل وجود مغایرت در حسابها و ریشه آنرا شناسایی و به مدیر هماهنگ کننده اعلام می نمایند.
  • واحدآموزش:کارکنان شاغل در تیم پاسخگویی جهت بهره مندی از آخرین تکنیکها و دستاوردهای تیمهای پاسخگویی به رخدادهای امنیتی نیازمند آموزشهای تخصصی مداوم و مدون در حوزه کاری خود می باشند که نیازسنجی این آموزشها و برگزاری جلسات آموزشی ویژه کلیه کارکنان تیمهای پاسخگویی در دفتر مرکزی و همچنین مراکز استانی از جمله وظایف واحد آموزش می باشد.
  • ارایه دوره های مختلف آموزش امنیت در قالب ارایه سمینار، کارگاه، کلاس و مقالات علمی از دیگر خدمات گروه واکنش رخداد امنیت می باشد. در دوره های آموزشی مباحث مختلف اعم از نحوه گروه تکنیکال و مانیتورینگ:بررسی دائمی وضعیت عمومی سیستمها و بکارگیری روشهای مناسب رمز نگاری و نیز ارائه روشهای جدید مقابله و واکنش در مقابل رخدادها و کانفیگ سیستمهای مخابراتی و نرم افزاری و سخت افزاری و بررسی نحوه عملکرد آنها از جمله وظایف این گروه می باشد.
  • مشاوران حقوقی:در مواردی که بروز رخدادها شامل موارد قانونی و مسائل حقوقی می باشند کارشناسان این واحد با ارائه مشاوره به سایر اعضا تیم  در راستای منافع موسسه به مکاتبات خارج از سازمان که بار حقوقی به همراه دارند

 

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

پایان نامه ارشد – طراحی تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی مالی – سایت ارشدها – سایت ارشدها 

 
 

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

پایان نامه ارشد – طراحی تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی مالی – سایت ارشدها – سایت ارشدها

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 

پایان نامه ارشد فناوری اطلاعات و مدیریت: طراحی تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی مالی