دانلود پایان نامه

 

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه : طراحی تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی مالی

 

-6- مدل های مختلف همکاری مراکز پاسخگویی به رخدادها با سازمانها و مراکز دیگر

به طور کلی گروههای پاسخگویی به رخدادهای امنیتی که در زمینه ارائه خدمات فنی و تخصصی در زمینه  شناسایی و پاسخگویی به رخدادهای امنیتی فعالیت می نمایند در سه حوزه خدمات واکنشی ، خدمات پیشگیرانه و خدمات ارزیابی و ممیزی می تواند به سایر ارگانها ،سازمانها و شرکتها متناسب با نیازهای مجموعه سرویسها و خدمات لازم را ارائه نمایند که از این دسته خدمات می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • ارائه خدمات آموزش های تخصصی به پرسنل تیم پاسخگویی به رخدادها

با توجه به اینکه کارکنان گروه پاسخگویی به رخدادها نیازمند بهره مندی از تکنیکهای ویژه جهت مقابله و شناسایی و پاسخگویی به انواع رخدادهای امنیتی می باشند و با توجه به اینکه معمولا به دلیل محدودیت در زمان و هزینه امکان فرستادن کارکنان به آموزشهای طولانی مدت برون از سازمان امکان پذیر نمی باشد می توان از گروههای خبره و با تجربه ای که در زمینه ارائه خدمات فنی و تخصصی در حوزه شناسایی و پاسخگویی به رخدادهای امنیتی فعالیت می نمایند استفاده نمود به نحویکه آموزشهای لازم و آشنایی با تکنیکهای مورد نیاز به  کارکنان سازمان را در زمانی کوتاه ارئه گردد.

تیمها بهره برد.

  • خدمات توسعه ابزارهای امنیتی و آموزشهای مربوطه

جهت توسعه و  به روز رسانی ابزارهای امنیتی موجود در مجموعه تیم پاسخگویی به رخدادها و نیز جهت بهره مندی بیشتر از امکانات و ابزارهای موجود در زمینه شناسایی مقابله و پاسخگویی به رخدادهای امنیتی می توان از طریق سایر تیمهای گوهر موجود فعال برون از سازمان بهره برد . به صورتیکه با دریافت و استقرار ابزارهای امنیتی جدید در سازمان خدمات آموزش و نحوه بهره برداری از این ابزارها نیز به کارکنان توسط تیم گوهر ارائه می گردد.

  • ارائه خدمات فنی، آنالیز، تست، ذخیره آسیبها و گزارشات آسیب پذیری

در مواردی می توان از خدمات سایر تیمهای گوهر فعال برون از مجموعه جهت ارائه خدمات فنی در خصوص آنالیز رخدادهای بوجود آمده در سازمان و تست و شناسایی حفره های موجود و همچنین بازگرداندن اطلاعات مورد حمله به حالت امن اولیه و نیز ذخیره آسیبها و رخدادها و تهیه گزارشات آسیب پذیری در بازه های زمانی بهره برد.

  • ارائه مشاوره حقوقی به گروه واکنش رخداد

با عنایت به اینکه در صورت بروز رخدادها و اقدامات لازم در زمینه پاسخ به رخدادهایی که ماهیت حقوقی داشته و امکان بروز مشکلات قانونی را به همراه دارد می توان از ارائه خدمات مششاوره حقوقی تیمهای دیگر برون از سازمان در راستای حفظ منافع مجموعه بهره برد.

  • ارائه پشتیبانی و پاسخ به رخدادها از طریق دسترسی از راه دور

با بهره گیری از امکانات برقراری ارتباط از راه دور می توان در مواردی خاص با شناسایی و  عقد قرارداد همکاری مناسب با تیمهای فعال در خصوص ارائه خدمات فنی و تخصصی در جهت پاسخگویی به رخدادهای امنیتی امکان ارائه خدمات از راه دور و ارائه راهکار مقابله و پاسخ به رخدادهای به وجود آمده توسط تیم گوهر خارج از سازمان را ایجاد نمود. که این تیم با پشتیبانی تمام وقت از سازمان می تواند در راستای رخدادهای امنیتی سازمان کمک شایانی به تیم امنیتی سازمان ارائه نماید.

2-7- آشنایی با انواع حمله ها در شبکه های کامپیوتری

 

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

پایان نامه ارشد – طراحی تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی مالی – سایت ارشدها – سایت ارشدها 

 
 

روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید روی لینک زیر کلیک نکنید برای دیدن جزییات این پایان نامه به لینک انتهای صفحه مراجعه نمایید

پایان نامه ارشد – طراحی تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی مالی – سایت ارشدها – سایت ارشدها

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک زیر

 

پایان نامه ارشد فناوری اطلاعات و مدیریت: طراحی تیم پاسخگویی به رخدادهای امنیتی مالی

دسته‌ها: دسته اصلی