دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :   بررسی عوامل موثر بر تبلیغات شفاهی مثبت در بیمه پاسارگاد

  

جامعه ي آماري، از مزاياي بيمه هاي عمر و پس انداز اطلاعي ندارند، 20 درصد داراي اطلاعات اندك هستند و ميزان دارندگان اطلاعات زياد هم درحد صفر است­(صحت و همکاران،1390، ص 6).

بنابراين با توجه به آگاهي اندك عموم مردم نسبت به پوشش هاي بيمه اي، اين واقعيت روشن است كه در زمينه ي گسترش و تبليغ خدمات گوناگون بيمه­اي در كشور، برنامه ريزي و سياست گذاري اثربخش و كارآمدي تدوين و اجرا نشده است. بنابراين به جز در زمينه­ي بيمه­هاي اجباري، مانند بيمه شخص ثالث خودرو، توسعه­ي بيمه در رشته هاي ديگر مانند بيمه هاي زندگي، مسئوليت و … روند كُندي داشته است. همين امر، موجب پايين بودن ضريب نفوذ بيمه در ايران به 4/1 درصد، در مقايسه با ميانگين كشورهاي منطقه و جهان است. بازاریابان بسیاری تبلیغات شفاهی مثبت را به عنوان یکی از قدرتمندترین ارتباطات بازاریابی به ویژه وقتی که از طرف شخصی آشنا و مورد اعتماد انجام شده باشد، تلقی می­کنند. دربسیاری از مواقع تبلیغات شفاهی اثر بالقوه بیشتری در مقایسه با دیگرکانال های ارتباطی برجای می­گذارد (عبدالوند و غفاری آشتیانی، 1388، ص 38).

شرکت های بیمه، سازمان­هاي خدماتی می باشند. از یک سو ویژگی ناملموس بودن خدمات و از طرف دیگر تکیه مصرف کننده بر تجربیات دیگر مشتریان در زمینه استفاده از خدمات بیمه ای، ضرورت تبلیغات شفاهی مثبت در بخش هاي خدماتی از جمله بیمه­ها را آشکار می سازد. تحقیقات نشان می­دهد که تبلیغات شفاهی، 9 برابر اثربخش تر از تبلیغات سنتی و 4 برابر اثربخش تر از فروشندگی در تبدیل تمایلات نامطلوب افراد به تمایلات مطلوب می باشد. لذا با توجه به اهمیت موضوع تبلیغات شفاهی مثبت در سازمانهاي خدماتی از جمله بیمه ها، شناسایی و ارائه الگویی جهت ارزیابی عوامل موثر بر تبلیغات شفاهی مثبت جهت شکوفایی و توسعه بیمه ها در راستاي افزایش تولید و بهره­وري و رونق اقتصادي در مدیریت بنگاه هاي اقتصادي را ضروري می نماید (فراتی و همکاران،1393، ص 146).

1-4) چارچوب نظری تحقیق و مدل مفهومی

تبلیغات شفاهی­، انتقال غیر­رسمی اطلاعات مربوط به خرید و مصرف مشتریان می باشد. تبلیغات شفاهی مثبت، نوعی از تبلیغات شفاهی است که مصرف کننده را به انتخاب برند تشویق می کند. رضایت مشتری میزان مطلوبیتی است که مشتري به خاطر ویژگی هاي مختلف کالا و یا خدمت کسب می کند و منبع(1393)، حنسقلی پور و همکاران (1392) و عبدالوند و غفاری آشتیانی (1388) نیز نشان داد ارزش درک شده بر تبلیغات شفاهی تاثیر مستقیم و معناداری دارد. در حوزه بازاريابي خدمات، اعتماد مشتريان به شركت هاي خدماتي از عوامل مؤ ثر بر رفتارهاي آينده آنها است. اعتماد عبارت است از تمايل به اعتماد به 

 
 
 
 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی عوامل موثر بر تبلیغات شفاهی مثبت در بیمه پاسارگاد

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی عوامل موثر بر تبلیغات شفاهی مثبت در بیمه پاسارگاد

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد بررسی عوامل مؤثر بر تبلیغات شفاهی مثبت در نمایندگی‌های بیمه پاسارگاد استان گیلان

دسته‌ها: دسته اصلی