دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

آشنایی با تعمیق باورهای مذهبی و دینی و نقش آن در نهادینه کردن عدالت اجتماعی

مي بينيم  که مشاهده ، و معاشرت و معامله در احوال پيامبران – موسي و يوسف – بنابر عرف زندگي اجتماعي انسان هاست و تماس نزديک و رعايت آداب و گفت و گوها ، هر گونه تفاوت و بيگانگي با مردمان را از ميان بر مي دارد.

بدين سان ، مساله ناشناخته بودن حضرت مهدي(عج) در کنار مردم ، در بازارها و در ايام حج، امري عجيب و غريب نيست. خواست و اراده خداوند، بر اين تعلق گرفته که تا هنگام ظهور ، در ميان مردم ، ناشناس باقي بماند، چنانکه بر حضرت يوسف گذشت .

شمايل مهدي (عج)

اينک اشارتي به شمايل حضرت مهدي (عج) نموده و اين ميلاد نامه را به پايان مي بريم: مهدي (عج) در روز گذشت پدرش { امام حسن عسگري (ع)} که مردم او را در حال نماز گزاردن بر پيکر پدر ديدند ، کودکي بود گندمگون ، بامديي مجعد و دندان هايي گشاده . سپس کساني که او را در فرصت هايي ديگر، در غيبت ضغري ديده اند، چنين توصيف کرده اند: جواني خوشروي و خوشبوي وبا ابهت و در ابهت داشتن صميمي با مردم .

دوران شير خوارگي

امام مهدي (عج) بعد از تولد مبارک خويش ، از سينه مادر گرامي شان شير مي خورد و با شير پاک  آن بانوي عزيز رشد و نمو مي کرد پدر نيز طبق سنت ، در گوش راست او اذان و در گوش چپش اقامه خواند و او را محمد ناميد؛ و تولد او را از مردم مخفي مي داشت و جز عده بسيار اندکي از تولد آن مولد مبارک خبر دار نشدند.

يکي از اصحابي که از تولد وجود نازنين امام علي ( ع) خبر داده است ، ابو بصير خادم است که مي گويد

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:آشنایی با تعمیق باورهای مذهبی و دینی و نقش آن در نهادینه کردن عدالت اجتماعی