دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

آشنایی با تعمیق باورهای مذهبی و دینی و نقش آن در نهادینه کردن عدالت اجتماعی

در جاماسب نامه جاماسب حكيم شاگرد زردشت از قول وي خبر مي دهد كه پيش از ظهور سوشيانس (نجات دهنده دنيا) پيمان شكني و دروغ و بي ديني در جهان رواج مي يابد و مردم از خدا دوري جسته، ظلم و فساد و فرومايگي آشكار مي گردد و همين ها نيز اوضاع جهان دگرگون ساخته زمينه را براي ظهور آن نجات دهنده مساعد مي گرداند.

«وقايعي كه مصادف با ظهور مي شود، عبارت است از علامات شگفت انگيزي كه در آسمان پديد مي آيد و دال بر آمدن خرد شهر ايزد مي باشد و فرشتگاني از شرق و غرب به فرمان فرستاده مي شوند و به همه دنيا پيام مي فرستد ما اشخاص شرور او را انكار مي كنند و كاذب مي شمارند و نگهبانان پيروز گر آسمان ها و زمين ها در برابر او سر فرود مي آورند.

در «جاماسب نامه» گشتاسب پادشاه وقت مي رسد: وقتي «سوشيانس» ظهور مي كرد چگونه فرمانرواي و دادستاني مي كند و جهان را چه طور اداره خواهد كرد و چه آييني دارد؟ جاماسب در پاسخ وي مي گويد: سوشيانس (نجات دهنده دنيا) دين را به جهان روا (رايج) كند و آز و نياز (فقر و تنگدستي) همه را تباه كند و اهريمن را از دامان (آفريدگان) بازدارد، و مردمان گيتي هم منش (هم فكر) و هم گفتار و هم كردار باشند!

نجات بخشي در آيين هندوان

در كتاب «ديد» كه در نزد هنديان كتاب آسماني است چنين مي خوانيم:

«پس از خرابي دنيا پادشاهي در آخر الزمان پيدا مي شود كه پيشواي خلايق باشد و نام او منصور باشد و تمام علم را بگيرد و به دين خود آورد و همه كس را از مومن و كافر بشناسد و هر چه از خدا بخواهد برآيد.»

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:آشنایی با تعمیق باورهای مذهبی و دینی و نقش آن در نهادینه کردن عدالت اجتماعی

دسته‌ها: دسته اصلی