دانلود پایان نامه

دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه : بررسی جامعه شناختی عوامل مؤثر بر اصلاح بدن در بین زنان 20 تا 44 ساله شهر تهران

 که سبک­های مدرن ورزشی- موسیقی سنتی روی هم توانسته­اند مدیریت زنان بر ظاهرشان را 45 درصد تبیین کنند و متغیرهای سبک مشارکتی جدید ورزشی- موسیقی جدید، موسیقی قدیم و درنهایت فراغتی، بر مدیریت تغییر شکل اندام زنان تأثیرگذار است (خواجه نوری، روحانی و هاشمی 1390، 24).

 

2-1-2 تحقیقات خارجی

محققین غیر ایرانی نیز پژوهش­های متعددی در خصوص جامعه شناسی بدن و مدیریت آن انجام داده­اند از جمله ترنر که معتقد است بدن نقش واسطی بین مصرف و هویت  فرد ایفا می­کند و به مکان اصلی نمایش­ تفاوت­ها تبدیل گردیده است. به عقیده ترنر فرهنگ مصرفی، منابع فرهنگی ونمادین بسیاری را برای مد سازی شخصی در اختیار افراد قرار میدهد که بدن برای آن­ها اهمیت پیدا می­کند(ترنر 1996 وودوارد1997 به نقل از ذکایی 1386، 123).

در پژوهشی دیگر با عنوان “زیبایی نماد منزلت” نتایج به دست آمده نشان می­دهد، جذابیت صورت       تفاوت­های قابل پیش­بینی را در ارتباط عام و خاص ایجاد می­کند و نیز تأثیرات و جذابیت چهره می­تواند در کلیت با ویژگی­های منزلتی دیگر دچار تغییر و تعدیل گردد (وبستر 1983، 146).

بر مبنای تحقیقی از جونز والاس افرادی که به خاطر موانعی چون طبقه اجتماعی، فقر اقتصادی و غیره قادر به تأمین چنین استانداردهایی نیستند، دچار بحران هویتی، عدم کفایت و ضعف اعتماد به نفس می­شوند، فرهنگ مصرفی انسان­ها را تشویق می­کند تا پوست، مخصوصاً پوست زنانه را به گونه­ای تلقی کنند که لازم است همواره به منظور حفاظت در برابر گذر زمان روی آن کار مداوم صورت پذیرد تا به این ترتیب بدن نقش واسطی را بین مصرف و هویت فرد بازی می­کند و به امکان اصلی نمایش تفاوت­ها تبدیل گشته است (ذکایی  1386، 123 به نقل از ترنر 1996).

درتحقیق دیگری که به انجام رسیده است میان زنان و مردانی که ورزش می­کرده­اند، زنان علت فعالیت جسمانی خود را اغلب کنترل وزن و ظاهر فیزیکی گزارش نموده­اند و از نظر آنان فعالیت ورزشی یک فعالیت به قصد دستیابی به زیبایی تلقی می­شد نه یک فعالیت بهداشتی که به منظور ارتقاء بهداشت و سلامت انجام می­شود (چوی 2000، 372).

در بررسی انجام شده دیگری با عنوان (پروژه بدن غایب) جراحی پلاستیک، پاسخی به چهره­های بدمنظر تلقی گردیده است. نتایج تحقیق به دست آمده از بررسی مذکور حاکی از آن است که توسل به جراحی­های زیبایی از چندین مرتبه تلاش در به کارگیری رویکردهای گوناگون به منظور از بین بردن تجربیات بدنی مشکل ساز اتفاق افتاده است، بدین معنا که 

 

 دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با فرمت ورد ) :

بررسی جامعه شناختی عوامل مؤثر بر اصلاح بدن در بین زنان 20 تا 44 ساله شهر تهران

دانلود  رایگان فایل دموی این پایان نامه

 ( فقط حاوی صفحات فرد و حداکثر فقط 50 صفحه  با    فرمتPDF ) :

بررسی جامعه شناختی عوامل مؤثر بر اصلاح بدن در بین زنان 20 تا 44 ساله شهر تهران

 برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد بررسی جامعه شناختی عوامل مؤثر بر اصلاح بدن در بین زنان 20 تا 44 ساله شهر تهران در سال 91