دانلود پایان نامه

   دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

بررسی رابطه بین نحوه مدیریت زمان در اوقات فراغت با سلامت روان و پیشرفت تحصیلی

با در نظر گرفتن اين موارد انسان معاصر، در جستجوي بهزيستي است. آيا بهزيستي را بايد در ثروت جستجو کرد ؟ آيا در خانواده نهفته است يا در اجتماع؟ آيا بهزيستي ريشه در محيط دارد يا وراثت ؟ آيا رابطه اي بين بهزيستي و تيپ (سنخ) شخصيتي وجود دارد ؟ آيا مي‌توان بهزيستي را به شيوه‌هاي علمي مورد سنجش قرار داد؟ آيا مذهب موجب شاد بودن افراد مي‌شود ؟ آيا برخي جوامع شادتر از جوامع ديگر هستند ؟ و سرانجام رمز بهزيستي در چيست ؟ و شادي واقعي را کجا مي‌توان جستجو کرد و به چه عواملي بستگي دارد ؟

مديريت زمان در اوقات فراغت يا استفاده بهينه از وقت، که شامل آموزش برنامه‌ريزي صحيح زماني و هدف گذاري و مهارتهاي ابراز وجود مانند «نه گفتن »، «بله گفتن» و «درخواست کردن» است، مي‌تواند در بهزيستي موثر باشد. آرجيل ولو[1](1990) نشان دادند که تبيين شادي برون گراها، ‌به خاطر ابراز وجود و توانايي همکاري سالم آنهاست.

علاوه بر اين طبق تحقيقات فريتز[2](1984؛ نقل از بهرامي، 1375) واسکات[3]، شانن[4]و کارولين[5](2004) نوجواناني که احساس شادماني و بهزيستي بالايي دارند، در عملکرد تحصيلي فعالترند و پيشرفت تحصيلي بالاتري دارند، بيشتر با تکاليف درگير

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

پایان نامه کارشناسی ارشد روانشناسی: بررسی رابطه بین نحوه مدیریت زمان در اوقات فراغت با سلامت روان و پیشرفت تحصیلی

دسته‌ها: دسته اصلی