دانلود پایان نامه

  دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

مقایسه میزان افسردگی در نوجوانان و جوانان فقیر و غنی

 

جمعيت ساكن در اين مناطق كه اكثريت ايشان را مهاجران از مناطق روستايي تشكيل مي‌دهند، به شدت گرفتار بي‌كاري‌اند. محيط زندگي اين سكونت‌گاهها پذيراي ناهنجاري‌ها و آسيب‌هاي اجتماعي است كه در استدلال‌هاي وارونه، علت پيدايش اين سكونت گاهها قلمداد مي‌شود. به اين ترتيب اسكان غيررسمي و فقر در مناطق حاشيه نشين افزايش نگراني‌ها، بيماريهاي رواني از جمله اختلال حواس، مشكلات رفتاري و اخلاقي گرديده است. (رئيس دانا و همكاران / 1383)

گسترده شدن ابعاد مسايل اجتماعي و فرهنگي از ديگر مشكلات كشور و از جمله آثار بالاتر ديد افزايش جمعيت كشور و مواجه شدن با كمبود امكانات رفاهاي و اقتصادي در سالهاي اخير است. اين مسايل به ويژه با توجه به ساختار جوان جمعيت كشور عمدتا در قشر جوان و نوجوان به صورت افزايش ناسازگاريهاي اجتماعي و استفاده از مواد مخدر بروز مي‌كند. همچنين در جاي ديگر در اين زمينه آمده است، وجود بيكاري در جامعه و گسترش ابعاد آن در سالهاي اخير مشكل اجتماعي ديگري است كه نه تنها آثار منفي اقتصادي داشته بلكه اثرات آن نظير افزايش جرايم و بزهكاري نيز مشهود است. (رئيس دانا و همكاران / 1383)

اثرات اجتماعي فقر و تورم: تورم زياد در دو دهه گذشته و افزايش سرسام آور قيمتها قدرت خريد مردم را به طور متوسط حداقل به يك چهارم كاهش داده و آنان را فقير و مسكين نموده است. تورم از يك سو و بيكاري توده‌هاي وسيع مردم از سوي ديگر در حال حاضر بيش از 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:مقایسه میزان افسردگی در نوجوانان و جوانان فقیر و غنی