دانلود پایان نامه

  دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

مقایسه میزان افسردگی در نوجوانان و جوانان فقیر و غنی

 

كودكي، بودن يا نبودن امكانات مادي و رفاهي است، نبود امكانات و فقر مادي تجارب پيچيده‌اي است كه در تكوين شخصيت و آسيب‌هاي رواني دخيل است. (فيروز بخت، 1379)

از سويي نقش عوامل اجتماعي مثلا تاثير خانواده‌هاي آشفته و شرايط محيطي فقير جامعه افراد را از رشد و بالندگي باز مي‌دارد . هر چه خانواده و جامعه گرفتار مشكلات مادي بيشتري شود آشفتگي روحي در درون خانواده بيشتر مي‌شود. مثلا پدر و مادري كه هر دو در بيرون از خانواده كار مي‌كنند و بسياري از خانواده‌ها كه در شرايط فقر به سر مي‌برند . رابطه عاطفي كمتري با فرزندان خود دارند و اين خود يكي از دلايلي است كه كودكان را مستعد دچار شدن به بيماري افسردگي مي‌كند. (فيروزبخت/ 1379)

بسياري از خانواده‌هايي كه جزء قشر فقير قرار مي‌گيرند در معرض گرايش به مواد مخدر و دوستان ناباب هستند. نداشتن وسايل ضروري زندگي و پوشش نامناسب و عواملي از اين قبيل، باعث شروع علائم افسردگي در فرد مي‌گردد. (قرچه داغلي 1381)

مهاجرت بي‌رويه افراد ايلي و قبيله‌اي و روستايي كه بدون جذب و هضم آئين شهرنشيني و كارآموزي مدني در شهرهاي كوچك و وسايل ارتباطي و انتقالي جديد در حاشيه شهرها جاي گرفته‌اند، از فرهنگ و قوم خود بريده‌اند و در كانون پرتنش و بازار آشفته فقير جنوب و حاشيه شهر زندگي مي‌كنند و در ارتقاء جامعه با خود 

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

دانلود پایان نامه:مقایسه میزان افسردگی در نوجوانان و جوانان فقیر و غنی