دانلود پایان نامه

 

 دانلود پایان نامه

عنوان پایان نامه :

بررسی تطبیقی اعاده حیثیت در حقوق کیفری ایران و لبنان

و ائمه(ع) مورد استفاده قرار گرفته است و از خشونت و تندي تنها در مواقع خاص استفاده مي كرده اند .

*تكيه بر نقاط مثبت افراد مجرم

آدم ها همگي در درون خود نياز مبرمي به اين دارند كه مورد پذيرش ديگران باشند واحساس كنند كه مفيدندولذا توجه به نقاط مثبت افراد مجرم و تشويق آنان به كارهاي خوب است زيرا اگر انسان بدون توجه به نقاط مثبت فرد خطاكار وي را مورد سرزنش قرار دهد آن فرد را به واكنش از خود وا مي دارد و موجب برافروخته شدن آتش لجاجت مخاطب مي گردد و او را در پيمودن راه خلاف جسورتر مي كند .

امام علي (ع) در وصيت خود به فرزند بزرگوارش امام حسن مي فرمايند « والافراط في الملامه يشب نيران اللجاجه»( مجلسي  پيشين، 113 )زياده روي در سرزنش آتش لجاجت را مي افروزد .

و لذا قانونگذار به عنوان مربي جامعه كه وظيفه وعظ و توبيخ افراد را بر عهده دارد لازم است كه از لغزشها و رفتارهاي ناشايست مجرم چشم پوشي كند و راه را بر وي نبندد تا زمينه ي بازگشت او را به جامعه فراهم كند و يادآوري  نقاط مثبت افراد و رفتارها و كارهاي ارزشمندي كه فرد مي تواند در جامعه انجام دهد موجب تحرك افراد جهت حركت به سوي رفتارهاي مثبت خواهد بود .

*پرهيز از برچسب زدن

امروزه يكي از رايجترين علل انحراف اجتماعي برچسب زدن مي باشد بزهكاري ممكن است از هر كسي سرزند اما تداوم آن به صورت يك بزهكار حرفه اي هنگامي اتفاق مي افتد كه جامعه برچسب بزهكاري به فردي بزنند وي را به اين باور برسانند كه او واقعاً مجرم و بزهكار است و چنانچه فردي از نگاه مردم مجرم و بزهكار شناخته شود اين تصور ذهني رفتار او را تحت تأثير قرار مي دهد و از آن پس به سهولت مرتكب خطا و بزهكاري مي شود .

پس هر گاه فردي مرتكب جرمي شود و مجازات گردد اين امر منجر به طرد او از سوي افراد جامعه مي گردد و اين امر پس از محاكمه و محكوميت فرد به مجازات و پس از رهايي او از مجازات با توجه به اين برچسب انحراف يا مجرميت ممكن است در جامعه جايي نداشته باشد و در موقعيتهاي مشابه مجدد مرتكب جرم شود .

همانگونه كه گذشت در نظام تربيتي اسلام حفظ حرمت و كرامت ذاتي انسان يكي از اهداف مهم و اساسي به شمار مي رود و چنانچه فردي مرتكب جرم گرديد بايد براي اصلاح و تربيت او اقدام نمود و از مراحل ذيل استفاده كرد :

*خوش بيني و رفتار متربي

هيچ انساني نمي تواند از لغزش و انحراف مصون باشد «بجز معصومين(ع)» و هيچ كس نمي تواند ادعا كند كه هيچ

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

دانلود از لینک زیر

 دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد بررسی تطبیقی اعاده حیثیت در حقوق کیفری ایران و لبنان

Related Posts

دسته اصلی

اجاره خوردرو-ماشین عروس-اجاره اتوبوس دربستی-اجاره ون- تاکسی فرودگاه

اجاره بنز s500 اجاره بنز اس 500 اجاره خودرو تشریفاتی ,اجاره خودرو شیک , مدل بالا , vip ,اجاره روزانه با راننده ,اجاره روزانه بدون راننده ,ماشین عروس با راننده ,ماشین عروس بدون راننده ویژه Read more…

دسته اصلی

چارتر لحظه آخری

بلیط لحظه آخری به شرایطی می گن که آژانسای مسافرتی زمان قانونی توان پرکردن ظرفیت هواپیما رو نداشته و به دنبال جبران اون با به کار گیری بلیطای ارزون تر هستن. این بلیطا واسه کسائی Read more…

دسته اصلی

پیچ و رولپلاک با طناب

آیا می دانید تا به امروز استفاده از پیچ و رولپلاک با طناب برای محکم کردن سنگ نما از بهترین روش های محکم سازی به شمار می آید؟ تعجب نکنید! استفاده از پیچ و رولپلاک Read more…